Mar 13, 2013 - İpucu, Nedir?    Yorum Yok

Flipboard Nedir?

flipboard iosFlipboard Nedir?

Flipboard, sosyal medyadaki ve web sitelerindeki içerikleri bir dergi formatında sunan iOS ve Android uygulaması.

2010 yılının Aralık ayında iPad için tasarlanan bu uygulama, Mayıs 2012′de Android sürümü geç de olsa Google Play’de yerini aldı. Flipboard uygulaması, 2012 yılında ise TIME’da En İyi 50 iPhone Uygulaması arasında yer aldı.

Flipboard uygulamasına Twitter, Facebook, Google+, Instagram, Tumblr, Google Reader, YouTube, Flickr ve Linkedln gibi birçok hesabınızı bağlayabiliyorsunuz. Tüm hesaplarınızı bu uygulamadan takip edebiliyorsunuz.

Flipboard uygulaması zaman tasarrufu sağlıyor. Twitter’da özel olarak takip etmek istediğiniz kullanıcıları (Örnek: Sanatçılar, arkadaşlarınız veya önemli haberkaynakları…) listeye ekleyebilirsiniz ve bir güncelleme olduğunda hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Uygulamaya Twitter ve Instargram hesaplarımı bağladım. Ve uygulamanın şöyle güzel bir özelliğini keşfettim: Twitter’da ve Instagram’da takip ettiğiniz kullanıcılar tarafından paylaşılan resimlere -Twitter’da paylaşılan resimlere, tüm twitlere değil- All Photos kategorisinden ulaşabiliyorsunuz.

Türkçe dil desteği sunmuyor.

Flipboard uygulaması birçok siteyi kategorilemiş. Dilediğiniz kategorideki (Haber, popüler kültür, bilim, eğlence…) web sitelerini takip edebilirsiniz. Flipboard uygulamasından çıkmadan, beğendiğiniz içerikleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşabiliyorsunuz. Paylaştığınız linkler flip.it/OODA6 şekilde kısalıyor. Çok sevdiğiniz bir blog sayfasını takip ediyorsunuz. İçerikleri sizin için kıymetli. Eğer blog sayfasında beğendiğiniz bir içerik biraz uzun yazılmışsa Read Later seçeneğiyle daha sonra okumak üzere Instapaper, Pocket ve Readability hesaplarınza kaydedebiliyorsunuz. Flipboard’a bağladığınız tüm hesaplarınızı ise All Timelines kategorisinden takip edebilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Flipboard Nedir?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Incoming search terms:

  • flipboard nedir nasl kullanlr
  • flipboard nedir nasıl kullanılır
  • flipboard nedir
admin (144 Posts)
Çok okuyan değil, çok gezen bilir.

Soyleyecek bir seyin var mi var? Devam edin ve bir yorum birakin!

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.