Rize’nin Çayeli ilçesinde Karadeniz’in doğasını sonuna kadar hissettiren Yeşilırmak beldesinde bulunan Ağaran Şelalesi bölgedeki dağlarda bulunan su kaynaklarından ve yağmur sularından beslenerek hayat bulur. 92 metrelik bir yükseklikten dökülen sular bir noktada orta bölümde bir havuza dökülerek ikinci bir şelale olarak ana şelale havuzuna dökülmektedir.

Şelalenin bulunduğu noktada şelaleyi izlemek ve fotoğraf çekmek için uygun noktalar ve çardaklar bulunmaktadır. Ayrıca Şelalenin oluşturduğu havuzda güzel bir havada yüzebilir veya ayaklarınızı serin sularına sokabilirsiniz. Bunun için uygun bir ayakkabı ve yedek kıyafet getirmenizde fayda var.

Ayrıca şelalenin hemen yanında Karadeniz’e has Nayla evini görmeniz ve üzerine çıkmanızda mümkün.

Çayeli ve Ağaran Şelalesi bölgesindeki anlık ve günlük hava durumu bilgileri için tıklayın.

Ağaran Şelalesi Nerede? Ulaşım Bilgileri – Ağaran Şelalesi Yolu Nasıl?

Şelale Çayeli ilçe merkezine yaklaşık 10 km mesafede bulunmaktadır. Ulaşım için kullanılan yol asfaltlı ve altyapısı düzgün bir yoldur. Şelaleye 2-3 km kala yolda virajlı ve dar noktalar bulunuyor. Bu 2-3 km’lik yol çay bahçelerinin içinden geçmektedir. Ulaşım için Çayeli ilçesinden Yamaç Deresine paralel olarak ilerleyen yol kullanılmaktadır.

Ayrıca Çayeli merkezinden Şelaleye direk giden minibüsler bulunuyor. 6 TL ücret ödeyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bazı zamanlarda aracınıza park yeri bulmakta zorlanabilirsiniz.

Ağaran Şelalesi Giriş Ücreti

Bölgeye ve Şelaleye girişte herhangi bir giriş veya park ücreti ödenmemektedir. 

Şelalenin bulunduğu noktada restoran ve konaklamak için oteller bulunuyor.

Şelalenin hemen karşısında bulunan Şelale Konak Çavuşun Yeri adlı işletme ait fiyat ve rezarvasyon bilgisi için tıklayın.

Ağaran Şelalesi Taşkınları

Şelale ilkbahar ve sonbahar aylarında yağan yoğun yağmurlarda taşmakta ve su şiddeti oldukça artmaktadır. Bu nedenle neredeyse her yıl Ağaran Şelalesi taşkınları haberlere konu olmaktadır.