Aydın ili Bozdoğan ilçesi sınırları içerisinde bulunan Arapapıştı Kanyonu, Denizli, Aydın ve Muğla il sınırlarının kesiştiği yerde bulunuyor. Özellikle tekne turlarının yoğun ilgi gördüğü bölgede doğa severler için doğa gezisi ve treking (doğa yürüyüşü) yapmak mümkün. Ayrıca bölgede çadır kampı yapabileceğiniz uygun yerler bulunmaktadır.

Yazı Başlıkları

Tekne Turu Hakkında Bilgi

Özellikle yaz aylarında yoğunluk nedeniyle tekne turları randevu sistemine göre rezervasyon yaparak çalışmaktadır. Bu nedenle gitmeden önce aşağıdaki numaralardan iletişime geçerek Arapapıştı Kanyonu Tekne Turları hakkında bilgi almalısınız.

Arapapıştı Kanyonu Telefon : (+90) 542 305 95 85

Tekne turunda kişi başı ücret 40 TL. Öğrenci belgesinin beyan edilmesi durumda öğrenci indirimi sağlanıyor.(30TL)  Tekne turu, baraj gölünün oluşturuğu sularda muhteşem manzaralar eşiliğinde güzel vakitler geçirebilirsiniz ve mükemmel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.  1 saat gidiş 1 saat geliş olmak üzere yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Arapaştı Kanyonu Tekne Turu

Arapapıştı Kanyonu Hakkında Bilgi

Tekne turu öncesi veya sonrasında kanyon bölgesinde bulunan yörük çadırlarında yerel lezzetleri tadabilirsiniz. Kanyona geliş tarafında bulunan piknik alanında masalar için cüzi bir miktar ücret ödeyerek kendi pikniğinizi yapabilirisiniz. Dere kenarında arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilirsiniz.

İskelede bulunan İskele Restaurant(Pide&Balık) işletmesinde göl manzarası eşliğinde nefis yöresel pideleri ve gölün enfes balıklarını yiyebilir serin ve huzurlu ortamında çayınızı kahvenizi ve içeceklerini yudumlayabilirsiniz. Tahinli pideyi denemeyi unutmayın.

Kemer barajı gölü üzerinde bulunan balık çiftliğinde üretilen taptaze alabalıkları yiyebileceğiniz restoranlar bulunuyor.

Ağustos aylarında bölgeyi ziyaret etmeniz durumunda yol üzerinde bulunan organik taze incir, çilek vb. bölgeye özgü meyveleri satın alabileceğiniz sergiler açılmaktadır. Mutlaka tadlarına bakmalısınız.

Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesinin kanyon ile ilgili yazısını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Arapapıştı Kanyonu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kanyona ulaşmanın en kolay yolu Aydın Denizli karayolu, Nazilli ilçe merkezi içerisinden Bozdoğan yoluna girerek ilerleyip, Bozdoğan ilçesine giriş yapmadan kanyon yönüne doğru dönmelisiniz. Ayrıca yol üzerinde bir çok noktada Arapapıştı Kanyonu yönlendirme tabelalarını takip edebilirsiniz.

Kanyon Nazilli ilçesine yaklaşık 55 km, Bozdoğan ilçe merkezine 30 km mesafede bulunuyor.