İstanbul’un zengin doğal güzelliklerin sahip Belgrad Ormanı içerisindeki tabiat parklarından biri olan Ayvat Bendi Tabiat Parkı 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiş 50 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Günübirlik piknik ve dinlenme alanı olarak kullanılabilecek bölgede doğa yürüyüş parkurlar ve bisiklet geziside yapılabilir.

Ayvat Bendi Tabiat Parkı’nda Neler Yapılır?

Belgrad Ormanı giriş ücretini ödeyerek giriş yapılan bölgede günübirlik kullanım için bulunan masalarda piknik organizasyonları yapılabilir. (Tüm Belgrad Ormanında geçerli olduğu gibi belirlenen alanlar dışında ve yerde ateş yakmanın yasak olduğunu bilmelisiniz)

Ayvat Bendi Tabiat Parkı Gölet ve Piknik

Tabiat Parkı içerisinde bulunan Kurt Kemeri Sosyal Tesisleri içerisinde kahvaltı, kebap, pide ve bir çok çeşitte yemek yeme imkanı bulabilirsiniz. İşletmenin 2020 menü fiyat listesinde klasik kahvaltı 20 TL, Serpme kahvaltı 40 TL olarak görünüyor. Fiyatlar değişim gösterebilir.

Park içerisinde su, wc, otopark, mescit gibi imkanlar bulunuyor. Park Ayvat Deresi üzerine kurulu olduğu için dere kenarı ve gölet kenarında hoş bir vakit geçirme imkanınızda var. İlkbahardan sonbaharın ortalarına kadar muhteşem tabiatıyla ziyaretçilerine güzel anılar bıraktıran Ayvat Bendi Tabiat Parkına nasıl gidebileceğinizi anlatalım.

Ayvat Bendi Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Ayvat Bendi Tabiat Parkı ve Belgrad Ormanı Girişi

Belgrad Ormanı’na Kemerburgaz’dan girildikten sonra Kemerburgaz-Kurtkemeri güzergahından; Bahçeköy’den girildikten sonra Kemerburgaz yolu üzerinden alana ulaşılabilir. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Bahçeköy semtine varış için, Levent Büyükdere Caddesi üzerinden Bahçeköy yönüne giden “42 M” otobüslerine ya da Yenikapı-Hacıosman metro hattını kullanarak Hacıosman’a geldikten sonra “42 HM” otobüslerine binip son durakta inebilirler. Bahçeköy semtine ulaştıktan sonra taksi ile alana ulaşabilirler.

Ayvat Bendi Tabiat Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar?

2020 Ocak Ayı Ayvat Bendi Giriş Ücreti

🙎‍♂️Şahıs 6 ₺
🚴‍♀️Bisiklet 6 ₺
🏍Motorsiklet-ATV 9 ₺
🚗Otomobil-Kamyonet-Pickup 18 ₺
🚐Minibüs 54 ₺
🚌Midibüs 90 ₺
🚍Otobüs 162 ₺

Ayvat Bendi Tabiat Parkı Tanıtım Videosu

Belgrad Ormanında diğer piknik alanları olan Neşet Suyu Tabiat Parkı, Falih Rıfkı Atay Tabiat Parkı hakkında bilgilerede ulaşabilirsiniz.