İstanbul’un Başakşehir ilçesinde bulunan ve muhteşem mimarisiyle muhteşem bir görsel şölen sunan Sular Vadisi ailecek gidilebilecek ve güzel bir vakit geçirilebilecek yaklaşık 46 bin m2’lik yeşil alana sahip, yürüyüş parkurları ile zengilenştirilmiş bir sosyal aktivite alanıdır.

Sular Vadisi’nde yürüyüş yolları dışında alışveriş yapılabilecek işletmeler, restoran, cafe ve sportif tesisler bulunuyor. Ülkenin en kalabalık şehrinin en kalabalık ilçelerinden biri olan Başakşehir’in içerisinde böylesine güzel bir park olmasıda ayrı bir güzellik.

Ziyaretçileri için bir çok ayrıntının düşünüldüğü Sular Vadisi’nde 5 camii, uzunca bir dere, büyüklü küçüklü süs havuzlar, amfi tiyatro, cafeler, restoranlar, market bulmak mümkün. Ayrıca parka gezmeye gelen kişiler için 160 araçlık kapalı, 85 araçlık açık otopark bulunuyor.

Sular Vadisi’nde Neler Yapılır?

Şehrin merkezinde yeşil alanda tabiki boylu boyunca uzanabilirsiniz. Yürüyüş yollarında derenin ve süs havuzlarının sesi eşliğinde yürüyüş yapabilir, restoran ve cafelerde bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Ayrıca amfi tiyatroda çeşitli günlerde etkinlikler düzenleniyor.

Belki yolunuz bu parka bir yakınınızın düğünü için düşebilir. Bölgede düğün salonlarıda bulunuyor.

Çoğunuzun eğlenmesi için çeşitli oyun grupları ve parklar bulunuyor.

Sular Vadisi’ne Nasıl Gidilir?