Antalya’nın Serik ilçesi sınırlarında bulunan Belek plajı yaklaşık 300 metre uzunluğa sahip mavi bayraklı bir halk plajıdır. Akdeniz’in benzersiz güzelliklerine sahip Belek sahilleri içerisinde çoklukla tercih edilen Belek Halk Plajı 5 yıldızlı hotel kalitesinde sunduğu hizmetlerle yaz tatilinize farklı bir renk katabilir.

Belek Plajı Hakkında Bilgi

Yaz aylarında sosyal açıdan sürekli bir hareketin yaşandığı ve hayatın hiç durmadığı Belek Plajında konserler, turnuvalar, yarışmalar, yapılmaktadır. Plaj içerisinde konaklama yapacak yer bulunmaz ayrıca Park kısmı sürekli olarak güvenlik açısından kamera ile takip edilmektedir.

Tesiste konaklama imkanı yoktur. Günübirlik giriş ücreti kişi başı 1 TL ve şezlong kiralamak için 2 TL vermeniz yeterlidir. Ancak acele edin. Herkese yetecek kadar şezlong bulamayabilirsiniz.

Belek Plajında dikkat etmeniz gereken nokta ise bölgenin Kum Zambağı doğal yetişme alanında olmasıdır. Tüm Akdeniz ülkelerinde ve Karadenizin güney kıyılarında yetişir. Türün nesli tehlike altındadır. Türkiye’de bulunan kum zambaklarının ülke dışına çıkarılması suçtur.  Bu nedenle kum zambaklarına zarar vermek, kumsalda ateş yakmak, araç ile kumsala girmek, kumsala hayvan sokmak, şemsiye ve şezlongları kum zambaklarının etrafında kullanmak yasaktır.

Belek Sahili Kum Zambağı

Belek Plajı Çevresindeki İmkanlar

Adeta bir tatil köyü tadındaki Belek Halk Plajı Serik Belediyesi tarafından işletilmektedir. Tesis içerisinde market, restorant, cafe, spor salonu, Go-Kart pisti gibi hizmetler bulunur.

Plajda WC, Duş, Su, Engelli WC ve Rampa, İlkyardım, Cankurtaran gibi yaşam hizmetleri vardır.

Belek Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Plaj Antalya merkezine ve Antalya Havaalanına oldukça yakın. Lüks otellerin bulunduğu sahil şeridinde bulunan plaja Antalya merkezinden Serik yönüne doğru ilerleyerek Seril ilçe girişine gelindiğinde Belek Turizm Merkezi Tabelasının gösterdiği yöne doru dönerek yaklaşık 8 km gidildiğinde Oteller Bölgesine ve Plaja ulaşabilirsiniz.

Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Belek halk plajı yakınlarında lüks otellerin yanı sıra aşağıdaki plaja yakın hotellerdede konaklama yapılabilir.

Clup Lagonya Garden ***

Kurt Hotel +90 242 715 26 08

Kamp Alanı

Bölgeye yakınlarında bir kamp alanı bulunmamaktadır. Ancak İncekum mevkiisinde bulunan İncekum Orman Kampı‘nı inceleyebilirsiniz.

Plaj Fotoğrafları

Plaj Haritası

Plaj Haritası