Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan Boğazkent Plajı Serik Belediyesi tarafından işletilen mavi bayraklı bir halk plajıdır. Çoğu noktada bulunan sahil kenarına sıkışmış işletmelerden uzak ancak ziyaretçilere yetecek kadar ihtiyacın karşılandığı bir bölge olan Boğazkent Halk Plajı yaklaşık 150 metre uzunluğundadır.

Boğazkent Plajı Hakkında Bilgi

Sessiz sakin bir ortama sahip olan plaj aslında Türkiye’nin farklı bir ilinde olması halinde tıklım tıklım olabilirdi. Ancak Antalya gibi neredeyse tüm sahil şeridinin plaj ve otellerle dolu olduğu bir haritada yerini saklamış ve sakinliğini korumuş üstüne üstlük birde mavi bayrak ödülü almış bir plajdır. Deniz tam kıyısında kum olmasına rağmen plaj bölgesi çoğunlukla çakıl ile kaplıdır. Bu nedenle bölgeye giderken mutlaka uygun plaj terliği tercih etmelisiniz. 2015 yılından bu yana mavi bayrak ödülüne sahip olan plaj sahil kenarında yazlık evler ve bazı apartlar yer alır.

Çevresindeki İmkanlar

Bölge sakin bir noktada olmasına rağmen bir çok konaklama ve alışveriş noktaları yürüme mesafesinde yer alır.

Boğazkent Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Serik ilçesi Boğazkent Beldesinde yer alan Boğazkent Halk Plajına Antalya Merkezinden Serik ilçe merkezine ulaştıktan sonra Boğazkent sapağından dönülerek sahili takip edilerek ulaşılabilir.

Fotoğraflar

Ayrıca bölgeye yakın olan Kadriye Halk Plajınıda tercih edebilirsiniz.

Kadriye Plajı Hakkında Bilgi, Nasıl Gidilir, Ücretlimi, Otelleri, Plaj Özellikleri

Alanya ilçesinde mavi bayrağa sahip olan Gençlik Merkezi Önü Halk Plajınıda Göz Atabilirsiniz.