Ordu’nun Fatsa ilçesi Bolaman beldesi kıyı şeridinde bulunan Bolaman Plajı muhteşem denizi ile Ordu’da en çok tercih edilen plajlar arasında yer alıyor. Taşlık bir plaj, denizi çok da temiz değil. Sahildekii restoranlarda pideler mükemmel. Denizin sesi ile yemek gerçekten keyif verici. Deniz mevsimi dışında sahile masalar kurulu oluyor.

Bolaman Plajı Hakkında Bilgi

Mavi bayrak taşıması nedeniyle temizliği tescillenmiş olan plajın kıyı şeridi küçük taşlıklardan oluşuyor. Plajın kemen açığına dalga kıranlar koyulması nedeniyle kıyıda çoğu günlerde dalga olmuyor.

Plajda deniz sezonunda şezjonlar, cankurtaran, duş ve WC gibi hizmetler veriliyor. Ayrıca plaj otoparkıda mevcut.

Giriş tamamen ücretsizdir. 

Çevresindeki İmkanlar

Hehmen Bolaman yolu üzerinde bulunan plajın bulunduğu yol kenarında market, ızgara ve et salonu gibi işletmeler mevcut.

Bolaman Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Fatsa merkezinden D010 kara yolu üzerinden Ordu yönüne doğru ilerlerken Sahil yolu – Perşembe kavşağına giriş yapın ve yaklaşık 2 km ilerleyin. Yol kenarında plajı göreceksiniz.

Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Belediye plajının bulunduğu noktanın biraz ilerisinde Yildiz Apart Hotel bulunuyor. yildizapartotel.com adresinden veya (0452) 777 74 33 nolu telefon numarasından otele ulaşabilirsiniz.

Kamp Alanı

Araştırmalarımıza göre plaja yakın bölgede yasal kamp alanı bulunmamaktadır. Ancak plaj kenarı kişisel kamp için uygundur.