Bursa Soğanlı Botanik Parkı 1998 yılında hizmete açılmış ve merkez Osmangazi ilçesi sınırlarında Bursa Hayvanat Bahçesi‘nin hemen yanında bulunuyor. Yaklaşık 400 bin m2 alana yayılmış olan, mükemmel peyzaj ve çevre düzenlemesi ve muhteşem bitkileri ile görülmeye değer bir nokta. Neredeyse şehrin ortasında, bol oksijenli, içerisinde büfeler, çocuk oyun parkları, oturma yerleri, piknik alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları olan Soğanlı Botanik Bahçesi gece saat 00:00’a kadar açık kalıyor.

Yılın her günü ayrı bir güzel olan Soğanlı Botanik Bahçesi, ilkbahar aylarında rengarenk çiçekler açmış ağaçları ve muhteşem kokusu, yaz aylarında yemyeşil doğası ve verdiği serinliği, sonbahar aylarında güze yapraklarının görüntüsü harika manzaralar sunuyor.

İçeride bir bisiklet kiralama noktasıda bulunuyor. 4 tekerlekli bisiklet kiralayarak aileniz ile birlikte park içerisinde tur atabilirsiniz. Ayrıca Soğanlı Botanik Bahçesi yeni evlenen çiftlerin düğün fotoğrafları için tercih ettiği alanlarda en başta geliyor.

Park içerisinde 150 türde 8 bin ağacın yanısıra, çalılar, bitkiler, yer örtücü ve güller bulunuyor. Soğanlı Botanik Parkında, 3 adet büyük gölet, 1 adet su oyunları havuzu, 2 adet çoçuk oyun alanı, 4 adet wc (ücretsiz), 2 adet büfe, bir adet büfe-bisiklet evi,bir adet pastahane, bir adet idari bina var.

Soğanlı Botanik Parkı Giriş ve Bisiklet Ücreti

Park içerisine araç ile giriş yasak. Otopark alanına ücretsiz park edebilirsiniz. Park içerisine girişler ücretsiz.

1 saatlik bisiklet kiralama fiyatı 10 TL

30 dakikalık bisiklet kiralama ücreti 5 TL olarak ücretlendirilmiş.

Bursa Soğanlı Botanik Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

 Botanik Bahçe Nilüfer Çayına paralel konumda, hemen karşısında Bursa Hayvanat Bahçesi bulunmaktadır. Avrupa Konseyi yolu üzerinde tabelaları takip ederek parka ulaşabilirsiniz.

Bursa merkezinden 35/A, 15, 15/E nolu şehir içi hatlar Botanik Park’a ulaşım sağlamaktadır.