Aileniz ile temiz ve bol oksijen alınabilecek doğa ile iç içe olunan ve güzel bir pinkik yapmak için uygun bir ortama sahip olan Kütahya Çamlıca Tabiat Parkı şehrin merkezine yakındır. Piknik alanları ve kahvaltı ve yemek restoranlarınında bulunduğu parkta harika vakit geçirebilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında hafta sonları şehir merkezine yakın olması nedeniyle yoğunluk artmaktadır. Tabiat parkı içerisinde yaşlı çam ağaçlarının gölgesinde getireceğiniz malzemeler ile kendi pikniğinizi yapmanız mümkündür. Tabiat parkında kurulan mangal noktalarında ateş yakmak serbest.

Çamlıca Tabiat Parkında kahvaltı yapabileceğiniz bir işletme bulunmaktadır. 2019 yılında kahvaltı ücreti 25 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Seyir tepesi, piknik alanları, konaklar, çocuklar için oyun parkları, WC, kullanım suyu, bungalov tipi evler, mangal yapabileceğiniz özel alanlar ile doğal bir yaşam alanı oluşturan parka girişlerde ücret alınmaktadır. Araç ile girişlerde 8 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Sadece piknik yapmak için değil manzaranın ve doğanın tadını çıkarmak için bile bu noktaya gelebilirsiniz.

Çamlıca Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Tabiat Parkı Güveççi beldesinin hemen yanında yer almaktadır. Parka ulaşmak için Güveççi yönüne doğru ilerleyerek Tabiat Parkı tabelalarını takip edebilirsiniz. Kütahya merkezinden yaklaşık 9 km mesafede bulunmaktadır.