Kocaeli’nin Kandıra sahillerinde bulunan Cebebi Plajı Kocaeli halkı ve çevre ilçelerinde çokça  tercih edilen bir plajdır. Özellikle yazlık evlerin çoğunlukta bulunduğu bölgede günübirlik ziyaret mümkündür. Ayrıca bölgede bulunan Otel ve Apartlarda konaklamak, kamp alanında çadır kampı yapmak tercih edilebilir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir.

Cebeci Plajı Ücreti

Plaja giriş ücretsizdir. Özel aracınızla otopark ücreti olarak ortalama yaklaşık 10 TL ücret ödenir. Ayrıca Şezlong kiralamak için 10 TL ücret ödersiniz. Ancak kendi şemsiye ve şezlongunuzu getirebilirsiniz.

Cebeci Plajı Hakkında Bilgi

Cebeci Plajı yaklaşık 1,5 km genişliğe sahip ve Kocaeli’nin 4 mavi bayraklı sahilinden bir tanesidir. 2013 yılından bu yana mavi bayrak sahibi olan plajda ziyaretçiler için bir çok imkan mevcut. Plajda ziyaretçilere için WC, otopark, bisiklet park alanı, gölgelik, soyunma kabini, cankurtaran ve sağlık hizmetleri, duş alma ve güneşlenme alanları, güvenli denize girme sahası, plaj temizlik hizmetleri olup ayrıca plajda engelli ziyaretçilere yönelik hizmetler de verilmektedir.

Cebeci Plajı Oteller ve Apartlar

Bölgede plaja yakın mesafede çok sayıda apart ve otel mevcuttur. Bu konaklama noktaları hakkında ayrıntılı bilgileri aşağıdaki linklerden bulabilirsiniz.

Yunus Apart Pansiyon

Lapino Apart Pansiyon

Emin Pansiyon

Ziya Bey Tatil Koyu

ERGÜL APART OTEL

Silam Pension

Cebeci Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Cebeci halk Plajı Kocaelinin Kandıra ilçesinde Kefken ve Kovanağzı plajlarına paralel bir noktada bulunur.

Kocaeli merkezinden bölgeye gidebilmek için Şehirlerarası Otobüs Terminaline (otogar) giden Kandıra yolu kullanılır. Kandıra’ya ulaşıldıktan sonra Yaklaşık 20 km kuzey yönüne doğru gidildiğinde Kerpe Plajına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark tarafından işletilen 800C – KÖRFEZ-DERİNCE-İZMİT-KEFKEN-CEBECİ otobüs seferleride bölgeye gitmektedir. Bu hattın seferleri için tıklayın.

Ayrıca Kandıra sahillerinde aşağıdaki plajlarıda tercih edebilirsiniz.

Kerpe Halk Plajı Hakkında Bilgi, Nasıl Gidilir, Kerpe Plajı Otelleri