Çilingoz Tabiat Parkı ve Plajını günübirlik gidilip hoş bir vakit geçirilecek bir yer olarak düşünüyorsanız lütfen tekrar düşünün. İstanbul’un tabiri caizse arka bahçesi gibi konumunda yerini almış olan Çilingoz Tabiat Parkı hem kamp ve doğa severlerin hemde deniz kum güneş isteyenlerin ortak buluşma noktası. Tabiat parkının sahip olduğu 2 yönlü hizmet ve ziyaretçilerin kolaylığı için düşünülmüş bir çok seçenek mevcut.

Çilingoz Tabiat Parkı Hakkında Bilgi

Çilingoz Tabiat Parkı İstanbul, Çilingoz kıyısında sahil ve yeşil alan olarak yaklaşık 17 hektar alana yayılmış ve 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. Park içerisinde bir çok olanak ziyaretçiler için kolaylık sağlıyor. Bunların içerisinde Piknik alanları, çadır, bungalov tipi konaklama karavanları ve yapılabilecek bir çok aktivite ile ziyaretçilerine harika zamanlar geçiriyor.

Bölgeye günübirlik gelineceği gibi konaklama yaparak kısa bir tatil geçirebilirsiniz. Bölgede bulunan Çiligozdere barajı gölünde balık tutma ve manzaranın tadını çıkartmayı düşünebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında doğanın muhteşem görüntüsü ve tabiatın tüm yeşil tonlarının buluştuğu anları fotoğraflayabilirsiniz.

Çilingoz Tabiat Parkı Yakınlarında Konaklama

Park içerisinde 4 kişilik bir çadır kampı için 25 TL, Araç içi konaklama 25 TL ve karavanınızla gelmeniz durumunda 28 TL ücret ödeyerek konaklama yapabilirsiniz. Çadırı kendiniz getirmelisiniz.

Çilingoz’e Ne Zaman Gidilmeli

Son zamanlarda bölgenin iyice tanınması nedeniyle hafta sonıu yaz aylarında yer bulmak tam bir işkence haline gelebiliyor. Ancak hafta içi çoğu zamanlar sakin oluyor. Bölgeye gidilebilecek en güzel zaman Yaz ortası günleri. Karadenizin ilkbahar ve sonbahar aylarında kışı aratmayacak soğununu unutmamanız gerekiyor.

Ne Yenir?

Bölgede bulunan restoranda deniz ürünleri ve çeşitli yemek çeşitleri yiyebilir , çay bahçesinde çay ve nargile keyfi yapabilir, fast food büfede atıştırma yapabilir ve marketten gerekli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Çilingoz Tabiat Parkına Giriş Ücreti Ne Kadar?

Parka giriş ücret tablosu aşağıdaki gibidir. Araç içerisindeki kişi sayısına bakılmaz, sadece araç ücreti alınır.

Şahıs 5 TL
İndirimli Şahıs 2.5 TL
Bisiklet 5 TL
Motorsiklet 10 TL
Otomobil 15 TL
Minibüs 45 TL
Midibüs 75 TL
Otobüs 120 TL

(Fiyatlar değişiklik gösterebilir)

Çilingoz Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Bölgeye İstanbul merkezinden herhangi bir halk otobüsü bulunmamaktadır. Kişisel aracınızla Çatalca – Kestanelikten veya Otoyol üzerinden Çerkezköye gelmeden Kapalı yönüne dönerek ulaşabilirsiniz.

 Ayrıca İstanbul sayfamızada gözatabilirsiniz.