Kocaeli’nin Derince ilçesi sahil kenarında bulunan Derince Harikalar Sahili özellikle çocuklar için muhteşem bir alan. Bir çok çizgi film karakterinin ve hayvanlarının dev figürlerinin bulunduğu oyun parkı alanı çocukların yoğun ilgilisini çekiyor. Neredeyse her sahilde ve mahallede bulunan çocuk oyun parklarına farklı bir renk katan Harikalar Sahilinde bit timsahın kaydırak olduğu, bir filin salıncak olduğu, Nasrettin Hocanın göle maya çaldığı bölümler mevcut.

Ayrıca sahil içerisinde ve deniz kıyısında bulunan iskelelerde cafeler bulunuyor. Kumpir ve dondurma satan işletmelerde var. Ayrıca büyükşehir belediyesine ait kiralık bisikletlerle bir bisiklet turu atabilirsiniz. Sahilin kıyı şeridi çok uzun olmasa da çocuğunuzu mutlaka götürmeniz gereken bir alan olduğundan emin olabilirsiniz.

Çocukların okudukları, masallarını dinledikleri veya videolarını izledikleri masal kahramanlarını yanlarında görmeleri ve onlar içerisinde oyun oynadığı harika bir ortam bulunuyor.

Harikalar Sahili Ücretli mi?

Derince Harikalar Sahiline giriş ve oyun grupları veya parklar tamamen ücretsiz. Ayrıca sahilin birde ücretsiz otoparkı bulunuyor.

Harikalar Sahili Nerede ve Nasıl Gidilir?

Derince Harikalar Sahiline Derince Tünelinin İstanbul tarafında bulunan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü binasının bulunduğu alandan denizin bulunduğu güney yönüne doğru ilerlediğinizde ulaşabilirsiniz.