İstanbul iline bağlı Büyükada adasında bulunan Dilburnu Tabiat Parkı mesire alanı 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiş yaklaşık 7 hektar alana sahip tamamı orman ile kaplı bir noktadır. Deniz manzaraları piknik alanıyla mavi ve yeşilin buluştuğu noktada harika bir zaman geçirebilirsiniz. Bölgede sadece Dilburnu tabiat parkı haricinde farklı mesire alanıda bulunmaktadır.

Tabiat Parkı çevresinde yer alan Aya Nikola Manastırı, Adalar Müzesi, Aya Yorgi Kilisesi, Rum Yetimhanesi, II. Abdülhamid tarafından yaptırılan Hamidiye Camii görülebilir.

Dilburnu Tabiat Parkı’nda Piknik Yapılır mı?

Mesire alanında piknik yapmak için imkan bulunmaktadır. Mangal yapmak için ister kendi malzemerinizi kendiniz getirebilir isterseniz park içerisinde bulunan işletmeden malzeme kiralayabilir ve et ürünleri alabilirsiniz. Mesire alanı içerisinde bulunan Dilburnu Cafe ile ilgili ayrıntılı bilgi için  Tel : 0 216 226 36 31 arayabilirsiniz. Ayrı cafenin instagram adresine göz atabilirsiniz.

Dilburnu Tabiat Parkı’na Giriş Ücreti Ne Kadar?

Şahıs 5 tl, indirimli 2.50 tl, bisiklet 5 tl (Büyükada’ya araç girişi yapılmıyor)

Büyükada merkezinden Dilburnu’na fayton fiyatı ise yaklaşık 30,00 TL, yine merkezden bisikletle ulaşmak isterseniz, gün boyu kiralama ücretleri 30 TL ile 50 TL arasında değişiyor.

Büyükada’ya Nasıl Gidilir?

Sirkeci, Kabataş, Kadıköy, Bostancı ve Kartal\’dan belli saatlerde yolcu taşıyan Adalar-Yalova vapurlarıyla Büyükada’ya ulaşabilirsiniz. Büyükada içerisinde fayton veya bisiklet kiralayarak tabiat parkına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Gezilecek Yerler