Dim Çayı Antalya’nın Alanya ilçesine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan ve üzerinde kurulu olan  Dim Barajı ve etrafında, bir çok güzelliğe sahip olan Alanya’nın doğa ile iç içe bir yaşam noktası konumunda.

Barajdan dökülen sulardan itibaren denize dökülene kadar olan mesafede neredeyse her noktasında bir yaşam ve aktivite alanı yaratan Dim Çayı etrafında piknik yapmak ve harika bir vakit geçirmek mümkün.

Ayrıca çay etrafında bulunan restaurant ve çay bahçelerinde sevdikleriniz ile birlikte güzel bir gün geçirebilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde çayın serin suları üzerine kurulu olan platformda oturmak ve suyun akışını bile dinlemek sizi serinletecek . Siz çayınızı yudumlar veya yemeğinizi yerken altınızdan akan su sizi rahatlatıyor.

Dim Çayı etrafında bulunan bazı restaurantlarda kendi alabalığınızı tutmanız mümkün. İsterseniz bu restaurantlarda ızgara türü yemekler yiyebilir veya taze balığın lezzetine varabilirsiniz.

Ayrıca çaydan geçen su kullanılarak oluşturulmuş yapay havuzlarda yüzme imkanı sağlayan bazı işletmeler var ve bu noktalar oldukça kalabalık olabiliyor.

Yazı Başlıkları

Dim Çayı Restaurantları

Dimçayı Pınarbaşı Restaurant

Bölgenin en büyük ve en çok tercih edilen işletmesi. Bu restaurantın reklamını yapmıyorum ancak gerçekten bir akarsu bir tatil beldesinde en iyi bu şekilde kullanılabilirdi diyebiliriz. Yapay havuz, akarsu üstü çardaklar, yamaca kurulmuş masalar ve bir çok yiyecek ve içecek imkanı ile bölgedeki en kalabalık işletme olma özelliğini hak ediyor.

Restaurant Rezervasyon ve Bilgi İçin (0242) 518 24 04

Ada Piknik

Restaurant Rezervasyon ve Bilgi İçin  (0242) 518 14 67

Ada Piknik web Sitesi 

Diğer Restaurantlar

Göl Piknik Restaurant

Dimçayı Regülatör Gölü Restoran 0530 333 56 06

Dim Çayı’na Nasıl Gidilir?

Alanya ilçe merkezine 15 km uzaklıkta olan Dim çayına gitmek için Alanya merkezinden Gazipaşa – Mersin yönüne doğru gitmelisiniz. Döneceğiniz kavşak Dim Çayının denize döküldüğü bölgede. Bu noktadan kuzey yönüne doğru tabelaları takip etmeniz durumunda Dim Çayı Restaurantlar bölgesine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca restaurant bölgesinin hemen üzerinde bulunan Dim Barajına doğru uygun noktalardan doğa yürüyüşüne çıkabilmeniz mümkün.

Dim çayı ziyaretiniz sonrası Antalya’da Gezilecek Yerler sayfamızı ziyaret edebilir veya Türkiye Gezi Haritası sayfasında harita üzerinden gezilecek yerlere göz atabilirsiniz.