Kastamonu’da doğa harikası bir yer olan Dipsiz Göl Milli Parkı yaklaşık 90 hektar alanda dev çam ormanlarıyla kaplıdır. Piknik yapmak için uygun bir alanıda bulunan park adını içerisinde bulunan krater gölünden almaktadır. Göl derinliği 40 metre kadardır.

Göl çevresinde piknik masaları bulunmaktadır. Kastamonu’da piknik yapılacak en gözde mekan olan Dipsizgöl Milli Parkı içerisinde ayrıca doğa yürüyüş parkuruda bulunmaktadır.

Bölgeye ulaşım için kullanılan yol bile görüntüsü ile insanı büyülemektedir. Ormanlık alan içerisinde bulunan yol ormanlık içerisinde araç ile ilerlerken harika bir görüntü sunmaktadır. Yolları biraz virajlı olmakla beraber mıcır ahşap kaplıdır.

Milli park içerisinde bir işletme bulunmaktadır. Burada Cumartesi akşamları canlı müzik & eğlencesi vardır. Çok keyifli. Gözetleme kulesine 2 saatlik bir tırmanışla erişip muazzam dağ manzarasını izleyebilirsiniz. Kışın gol buz tutmuş durumda ama doğayla başbaşa ormanda, otelde şömine başında vakit geçirebilirsiniz.

Dipsizgöl Milli Parkına Nasıl Gidilir?

Ilgaz dağlarının eteğinde Kastamonu merkezine yaklaşık 90 km mesafede, Tosya merkezine 22 km mesafede yer almaktadır. Ayrıca Marmara bölgesinden Karadenize gidenlerin kullandığı Karadeniz yolu üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Tosya merkezinden İstanbul yönüne doğru giderken Akbük Jandarma Karakolu’nun bulunduğu kavşaktan sağa dönüp yaklaşık 10 km bu yolu üzerinde ilerlediğinizde milli parka ulaşabilirsiniz.