Antalya ili Evrenseki ilçesi kıyısında bulunan Evrenseki Büyük Halk Plajı harika plaj yapısı, mavi bayraklı denizi ve muhteşem kumsalı ile yerli ve yabancı bir çok turistin ilgisini çekiyor.

Evrenseki Büyük Halk Plajı Hakkında Bilgi

Plaj bölgedeki plajlar arasında en temiz olanı olarak ün salmış durumda. 2010 yılından bu yana mavi bayrağa sahip plaj yaklaşık 150 metre uzunluğunda. Plaj eni ise 50 metreyi buluyor. Plaj zemini tamamen kumsaldan oluşuyor. Ayrıca plajda engelli rampası ve birde WC bulunuyor.

Plaj girişinde sizi bir yeşil alan karşılıyor. Daha sonra plaja doğru ilerlerken önünüze bir bilgilendirme tabelası çıkıyor. Burada Evrenseki büyük halk plaj hakkında bilgi ve plaj haritasına bakabilirsiniz. Plajda soyunma kabini, WC, duş, plaj voleybol sahası, plaj futbol sahası bulabilmeniz mümkün. Şezlong şemsiyeleri farklı bir yapıya sahip. Uzunlamasına bir çatı gibi yapılan şemsiyeler sizi tamamen güneşten korurken isterseniz güneşlenmek için açık alana geçebilirsiniz. Plajda cankurtaran ve güvenlik görevlileri bulunuyor.

Plajda bulunan spor sahaları bazı zamanlarda ulusal ve uluslararası bazı turnuvalara ev sahipliği yapıyor. Gerçekleştirilen organizasyonlar tamamen ücretsiz izlenebiliyor. Plaja girişte ücret istenmiyor.

Plajda bulunan kafede ziyaretçiler için yeterli miktarda yiyecek ve içecek uygun fiyata satılıyor.

Evrenseki Büyük Halk Plajı Çevresindeki İmkanlar

Plaj genellikle otellerin bulunduğu bir bölgede olmasına rağmen bölgede bir çok işletme ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünler satıyor. Ayrıca Evrenseki merkezinde restorant ve cafelerden faydalanabilirsiniz.

Evrenseki Büyük Halk Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Antalya ili Evrenseki ilçesi içerisinde bulunan Evreseki Büyük Hak Plajına gitmek için Side merkezinden batı yönüne doğru ilerleyip Evrenseki beldesi içerisinde Palm Word otelin bulunduğu kavşaktan sahil yönüne doru dönün.

Evrenseki Büyük Halk Plajı Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Bölgeye yaklaşık 5,5 km uzaklıkta Günışığı Apart Pansiyon Otel en uygun fiyatı sunuyor.

Plaja en yakın Otel ise Adalya Resort & Spa

Evrenseki Büyük Halk Plajı Kamp Alanı

Manavgat Belediyesi Kamp Alanı

Manavgat Belediyesi Kamp Alanında kamp yapabilir veya çadır kurabilirsiniz.

Yaklaşık 15 TL karşılığında kamp kurabilirsiniz.

Evrenseki Büyük Halk Plaj Haritası