Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı Piknik Alanı

Belgrad Ormanında yer bulunan 9 tabiat parkından biri olan Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı Sarıyer ilçesi sınırları içerisinde yaklaşık 30 hektar alanı kapsar. 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilen Fatih Çeşmesi alanı doğal orman yapısı ve doğayla içiçe imkanlara sahip olması nedeniyle bir çok ziyaretçi için en çok tercih edilen yerlerden bir tanesidir.

Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı’nda Neler Yapılır?

Alan içerisinde bulunan Çeşmeden bir çok kişi içme suyu almak için bölgeye gelir. Ayrıca Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı’nda bulunan piknik masaları ve doğal yürüyüş alanları ile güzel bir gün geçirmeyi düşünebilirsiniz. Kişisel toplu organizasyon için uygun noktalardaki masalar ile çoklu grupla karşılayacak kapasitede olan piknik alanın bulunduğu bölgede kamelya, WC, Çeşme, çocuk oyun alanları, küçük bir büfe ve otopark bulunmaktadır.

Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Irmak Tabiat Parkı ve Kirazlıbent Tabiat Parkı’na çok yakın olan alana Bahçeköy-Kemerburgaz yolu üzerinden ulaşılabilir. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Bahçeköy semtine Varış için, Levent Büyükdere Caddesi üzerinden Bahçeköy yönüne giden “42 M” otobüslerine ya da Yenikapı-Hacıosman metro hattını kullanarak Hacıosman’a geldikten sonra “42 HM” otobüslerine binip son durakta inerek Bahçeköy semtine ulaştıktan sonra taksi ile Alana ulaşabilirler.

Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı’na Giriş Ücreti Ne Kadar?

Şahıs 4 tl, indirimli 2 tl,bisiklet 4 tl, motorsiklet 8 tl, otomobil 12 tl, minibüs 35 tl, midibüs 60 tl, otobüs 110 tl

İstanbul Piknik Alanları