Türk kültürünün değerleri (gelenekler, görenekler, inanışlar, oyunlar, giyim kuşam, sanat v.b) ile ilişkili olan, anlamını taşıyan Folklorik kelimesini somut olarak yansıtan Antalya Folklorik Yörük Parkı adeta bir müzeyi andırıyor.

Özellikle kırsal kesimlerde yaşayan Türk insanlarının yaşam şekilleri ve kullandıkları tarım ve üretim aletlerinin sergilendiği alanda Türk Kültürünün yemeklerini ve içeceklerini tadabilirsiniz.

Yer sofrası tadında masalar üzerinde muhteşem Akdeniz manzarası eşliğinde mekanın tadını çıkarabilirsiniz. Eğer yanınızda hayatının bir dönemini köyde geçirmiş bir yakınınız varsa bu alanda gezerken onların anılarını dinlemek daha keyifli bir gezinti meydana getiriyor.

Neler Var?

Yörük Çadırı, Mum Heykeller, Mini Maketler ile Tarihi Türk Yapıları ve bir çok Türk Kültürü ögelerini görebileceğiniz bir alanda gezinti yapabilirsiniz.

Parkın 360 derece panoramik görüntüleri için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Parkın resmi web sitesi için buraya tıklayın.

Folklorik Yörük Parkı Giriş Ücreti

Folklorik Yörük Parkı Giriş Ücreti 2019 yılı için kişi başı 3 TL olarak ücretlendiriliyor. Ancak giriş yaptıktan sonra içerideki restoranda yapacağınız harcama 3 TL indirim olarak uygulanıyor.

Folklorik Yörük Parkına Nasıl Gidilir?

Kemer ilçesinde yat limanının hemen yanında bir yarımadada kurulu olan parka Kemer sahilinden ulaşım oldukça kolaydır.

Ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.
+90 242 814 17 77