Ana Sayfa Genel Gemiler Adası – Fethiye

Gemiler Adası – Fethiye

Gemiler Adası Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunmaktadır. Türkiye’nin en gözde tatil noktalarından biri olan Ölüdeniz’in batısında Gemiler Plajının 1 km açığında görülmektedir. Ulaşımın Ölüdeniz merkezinden veya Gemiler Plajından tekne ile yapılabildiği adada günübirlik tekne turları düzenleyen bir çok işletmenin demir attığını görebilirsiniz.

Ada Bizans döneminin önemli bir dini merkezi konumundadır. Ada içerisinde bu döneme ait çok sayıda yapı bulunmaktadır. Bu tarihi alanları yürüyerek gezebilirsiniz.

Gemiler Adası Tarihi Kalıntılar

Ada sahil şeridinde yüzülecek noktalar bulunuyor. Çoğunlukla kayalık olan bölgelerde yüzerken dikkat etmenizde fayda var. Ancak en kalabalık yaz günlerinde bile sessizliğini bozmayan adada keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Gemiler Adası içerisinde herhangi bir işletme bulunmuyor. İhtiyacınız olan şeyleri mutlaka buraya gelirken almalısınız. Eğer bir tekne turuyla gidiyorsanız Fethiye’de bulunan Kelebek Vadisi sonrasında en çok ziyaret edilen nokta olduğunu göreceksiniz. Adayı çevreleyen su muhteşem bir temizliğe sahip. İnsan yüzmeye doyamıyor.

Ayrıca ada içerisinde fotoğraf çekmek için objektiflere konu olacak harika manzaralar keşfedebilirsiniz.

Gemiler Adası Ulaşım Bilgileri, Nasıl Gidilir?

Adaya ulaşım için bir tercih olan Gemiler Koyu, Ölüdeniz merkezine yaklaşık 13 km mesafede yer alıyor. Gemiler Koyunda tekne ile adaya geçmek mümkün.

Adaya en iyi ulaşım aracı ise Ölüdeniz’den kalkan mavi tur tekneleri.