Gençlik kampları ile genç ruhları bir araya getiren ücretsiz kamplara daha önce katıldınız mı? Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen gençlik kampları sıcak ve samimi bir ortamın yanı sıra onlarca öğretici şeyle doludur. Farklı şehirlerden bir araya gelen gençlerin doğa ile iç içe olduğu gençlik kamplarına katılmak istemez misiniz? Birbirinden farklı aktivitelerin yapıldığı gençlik kampları nerede bulunuyor? Sizlerde gençlik kamplarına katılarak gezmek, gezerken öğrenmek ve keşfetmek istiyorsanız mutlaka başvurunuzu yapın. Ayrıca başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin yolculuk boyunca kamp süresi boyunca ücretsiz seyahat ve sağlık sigortası yapılacak olup ulaşım dahil tüm giderleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her sene düzenlenen, belirli yaş gruplarında bireylerin bir araya gelerek sosyalleştiği ve doğa ile iç içe geldiği gençlik kampları gençler için oldukça güzel bir fırsat doğurmaktadır. Bu gençlik kamplarından birine katılarak yeni yerler keşfetmek, yeni insanlar tanımak ve sosyalleşmek istiyorsanız gelin daha detaylı bir şekilde inceleme yapalım.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençlik Kampları Nerede Bulunuyor?

Genç beyinlerin bir araya gelerek her sene farklı noktalarda yaptığı gençlik kampları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen bir programdır. Peki katılım sağlamak için neler yapmalıyız? Nereye başvurmalıyız? Gençlik kampları nerede bulunuyor? Tüm bu soruları sizler için yanıtladık.
Türkiye’nin pek çok ilinde her sene düzenlenen gençlik kampları oldukça fazla sayıdadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen bu faaliyet pek çok farklı isime sahiptir. Gidebileceğiniz gençlik kamplarının isimleri şu şekildedir;

İstanbul Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı
Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı
Trabzon Doğu Karadeniz Gençlik Kampı
Kastamonu Yolkonak Gençlik Kampı
Osmaniye Aslantaş Gençlik Kampı
Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampı
Manisa Şehzadeler Gençlik Kampı
Rize Fındıklı Gençlik Kampı

Yukarıda belirtilen konumlar Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen kamp yerleri arasında yer almaktadır. Peki bu kampların başvuru şartları nelerdir?

Gençlik Kampı Başvuru Şartları

Gençlik kampı başvurularının birtakım şartları bulunmaktadır. Bu şartlar ise şu şekildedir;
Ailenizin aylık net geliri, asgari ücretin altındaysa, Gençlik Merkezlerine veya Genç Gönüllüler web sitesine üye olduysanız başvuru şartını elde ediyorsunuz. Eğer üç yıl boyunca gençlik kampına başvuru yapmanıza rağmen katılmaya hak kazanamadıysanız size öncelik de tanınmaktadır. Başvuru tarihleri ise her sene 5 Mayıs ve 7 Temmuz tarihleri arasında yapılmaktadır. Şehit ve gazi yakını iseniz, başvurunuz doğrudan onaylanıyor. Ayrıca kampa 12 yaş altı ve 22 yaş üstü gençler maalesef katılamıyor.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Kamp Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gençlik kampları başvurusu Covid-19 sebebiyle artık online alınmaya başlandı. Yukarıda belirtilen başvuru şartlarını taşıyorsanız https://gencizbiz.gsb.gov.tr/ adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunu da aynı platform üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Gençlik Kampları Kamp Dönemleri Ne Zaman?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan gençlik kampları başvuru tarihinden sonra gerçekleşmektedir. Her sene düzenlenme tarihi farklı olan gençlik kamplarının başvuru sonuçları ise 15 Temmuz’da Gençlik ve Spor Bakanlığı web sitesinde açıklanmaktadır.