Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı Antalya‘nın Alanya ilçesi merkezinde Milli Egemenlik Stadı karşısında yer alır. Alanya Kalesi manzarası ve mavi bayrak almış muhteşem denizi ile serinlemek ve yüzme keyfine varmak için tercih edilebilir. 250 metre plaj uzunluğuna sahip olan Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı sahili tamemen kumdan oluşur. Plaj bazı zamanlarda aşırı dalgalı olabilmektedir.

Plajda bulunan sahada bazı günlerde plaj voleybolu turnuvaları yapılmaktadır. Plaj sorumlusu Alanya Belediyesidir.

 

Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Alanya merkezinden sahil kenarı boyunca Havalimanı tarafına (Mersin Tarafına) doğru ilerlendiğinde yolun sol tarafında Alanya Milli Egemenlik Stadını gördüğünüz noktanın karşısında plajı görebilirsiniz.

Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı Haritası

Alanya Hakkında

Avrupa Topluluğu, kendi ülkelerinde yüzme amacı ile kullanılacak göl ve deniz suları için gerekli su kalitelerini belirleyen mikrobiyolojik parametreleri, yol gösterici ve uyulması zorunlu hükümler olarak ortaya koymuştur. Bu çalışmalar Mavi Bayrak Kampanyası adı altında birleştirilmiştir. Geniş kumsallardan oluşan ve Mavi Bayraklı olan Alanya Plajları, kent merkezinin yarımadaya göre batı ve doğusundadır. Alanya’da deniz suyunun rengi kıyıda maviden turkuvaza dönüşür. Durgun havalarda dipteki balıkları, çıplak gözle görebilirsiniz.

 

Eğer Antalya’ya tatil için geldiyseniz aşağıdaki yerleride gezmeyi unutmayın.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Hakkında Coğrafi Bilgiler