Girlevik Şelalesi Erzincan ilçeşi Çağlayan bucağında adınıda aldığı Girlevik köyünde bulunmaktadır. 30 metre yüksekliğe sahip ve bir çok kola ayrılmış olan şelale yerli ve yabancı bir çok ziyaretçi ağırlıyor. Şelalenin muhteşem doğal güzelliği, bitki örtüsü, en sıcak yaz günlerinde serin havası, tesis edilen dinlenme ve mesire alanıyla Erzincan’ın doğa ile buluşma noktalarının başında yer alır. Elbette bölgede tabiatın muhteşem görüntülerini görebileceğiniz en güzel zaman ilkbahar aylarıdır. Yeni açan çiçekler ve rengarenk bitkileri ile renklerin harmanlanmış görüntüsü insana huzur veriyor.

Ayrıca kış aylarında kış şartlarının ağır geçtiği Erzurum’da şelale suyu donar ve buz sarkıtları harika görüntüler oluşturur. Buz tırmanışı yapan aktivistler bu bölgede aktiviteler yapar.

Şelalenin bulunduğu bölgedeki masalarda piknik yapmak ve dinlenmek mümkündür.

Şelale kıyısında bulunan Şelale Restoranı hakkında bilgi almak için tıklayın.

Girlevik Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Erzincan Merkezinden Erzurum yönüne doğru hareket ederek D100 karayolu üzerinden yaklaşık 24 km gidildikten sonra Girlevik Şelalesi tabelasını gördüğünüzde sağa dönerek Şelale yönüne ilerleyin. 13 km bu yol üzerinde Girlevik şelalesi tabelalarını takip ederek Şelaleye ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Erzincan merkezinden Erzincan Çağlayan Yolunu kullanarakta şelaleye ulaşabilirsiniz.

Erzincan’da Gezilecek Diğer Yerleri Görmek İçin Tıklayın