Isparta merkez ilçenin güney batısında bulunan Gölcük Tabiat Parkı Isparta şehrinde piknik ve dinlence yeri olarak kullanılabilecek en gözde yerlerden bir tanesidir. Tabiat Parkı ismini içerisinde barındırdığı Gölcük Gölü‘nden almaktadır. Gölcük Gölü ve etrafındaki doğal güzellikleri ile görülmeye değer manzaralara sahiptir. Bu doğal güzellikler 2008 yılında bölgenin tabiat parkı olarak ilan edilmesi ile koruma altına alınmıştır.

Gölcük Tabiat Parkı Isparta Giriş Ücreti

Gölcük Tabiat Parkı Isparta’da bulunan mesire alanı ve tabiat parkına giriş ücretlidir. Ücretler tabiat parkı girişinde tahsis edilmektedir.

Gölcük Tabiat Parkı Isparta Giriş Noktası

🙎‍♂️Şahıs 6 ₺
🚴‍♀️Bisiklet 6 ₺
🏍Motorsiklet-ATV 9 ₺
🚗Otomobil-Kamyonet-Pickup 18 ₺
🚐Minibüs 54 ₺
🚌Midibüs 90 ₺
🚍Otobüs 162 ₺

Gölcük Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Gölcük Tabiat Parkı Isparta il merkezine yaklaşık 11 km mesafede bulunmaktadır. Ayrıca Burdur’a 25 km, Denizli’ye 175 km uzaklıktadır.

Isparta merkezinden Yakaören yönüne doğru şehir merkezinden çıkış yaparak Süleyman Sinop caddesi üzerinden Gelincik’e doğru ilerlerken karşınıza çıkan kavşakta Gölcük Tabiat Parkı tabelasını göreceksiniz. Buradan dönüş yaparak yaklaşık 4 km devam ettiğinizde Tabiat Parkı giriş noktasına ulaşabilirsiniz.

🌍Konum İçin Tıklayın.

Gölcük Tabiat Parkında Neler Yapılır?

Gölcük Tabiat parkında bulunan Gölcük Gölü bir krater gölüdür. Deniz seviyesinden 1300 metre yükseklikte bulunan göl etrafı volkanik küllerle kaplı tepeler bulunmaktadır. Göl çapı 1,5 kmdir. En derin noktası 30 metreyi bulmaktadır. Tabiat parkı içerisi kızılçam, karaçam, meşe, sedir, akasya gibi ağaçlarla çevrilidir.

Gölcük Tabiat Parkı Manzara

Göl kıyısında Olta balıkçılığı yapılabilir. Ayrıca piknik ve mangal yapmak için ziyaretçiler için uygun alanlar bulunmaktadır. Çocuk oyun parkları, kuş gözlem kulesi, spor, koşu ve bisiklet parkurları, doğa yürüyüşü alanlarından faydalanabilirsiniz.

Tabiat parkı içerisinde kır lokantası ve restoranda bulunuyor.

Piknik Alanı

Giriş noktasından sonra hemen sola döndüğünüzde ilerde çok geniş ve ferahlatıcı bir ortamda bulunan piknik masalarında ailenizle beraber harika bir piknik yapabilirsiniz. Yaz günleri özellikle hafta sonları yoğun bir kalabalık ile karşılaşabilirsiniz. Ancak yoğun bir kalabalığa yeterli sayıda masa bulunuyor. En güzel ve manzaralı bir nokta seçmeniz için erken saatlerde gitmenizde fayda var. Masaların tümü ücretsiz.

Piknik alanında çocuk oyun alanları, çeşme, WC, Mescit gibi yapılar bulunuyor.

Ayrıca alanda temel ihtiyaçlarınızı ve içeceklerinizi alabileceğiniz bir büfe bulunuyor.

Piknik Alanları