Kocaeli’nin Gölcük ilçesi Yazlık beldesinde bulunan Yazlık Ilıcası otantik ortamı ve Türk mimarisinin izlerini taşıyan yapısı ile güzel ve sağlıklı bir vakit geçirmenizi sağlayabilir.

İster ortak kullanım havuzlarında isterseniz aile odalarında ılıca suyundan faydalanabilir ve çeşitli imkanlara erişebilirsiniz. Bu yazımızda size Yazlık Ilıcası hakkında bir kaç bilgi verelim.

Covid-19 Pandemesi sebebiyle Gölcük Yazlık Ilıcası Açık mı? sorusunu soruyor olabilirsiniz. Gölcük Yazlık ılıcası pandemi dönemi sonrası kapılarını tamamen açtı. Tüm imkanları kullanabildiğiniz tesise giriş yapmak için HES Kodunuz yeterli.

Ilıca suyu hemen tesisin üst tarafında bulunan tarihi bir bölümden çıkıyor. Bu bölümüde görmeniz mümkün.

Yazlık Ilıcası Tarihi Kaynak Noktası
Yazlık Ilıcası Kaynağı

Yazlık Ilıcasına Nasıl Gidilir?

Gölcük Yazlık Ilıcası konumunu bilmeyenler veya navigasyon kullanmayanlar için biraz zor bulunabilecek bir yerde. Bölgeye en kolay ve rahat ulaşım İzmit yönünden gelen ziyaretçiler için Yeniköy mevkiisinde bulunan köprülü kavşaktan Yeniköy’e doğru dönmek. Bu köprülü kavşakta zaten Yazlık Ilıcası tabelası bulunuyor. Bu noktadan sonra tabelaları kaçırmadan ilerlemenizde fayda var. Gölcük yönünden gelen ziyaretçiler Yazlık sapağı olarak bilinen Total Benzin İstasyonun yanındaki yola giriş yaparak tabelaları takip etmesi gerekiyor. Yazlık ılıcasına ulaştığınızda tarihi mimarisi karşılıyor. 🌏Google Maps Konumu İçin Tıklayın.

Yazlık Ilıcası Giriş Ücreti 2021

Ilıca Haftanın her günü 09:00 ile 23:00 arası bay ve bayanlara ayrı olan havuzları ile hizmet veriyor.

Yazlık Ilıcası Erkek Bölümü Havuz ve Yüzen İnsanlar
Gölcük Yazlık Ilıcası Havuzu

Yazlık ılıcası giriş ücretleri hafta içi ve hafta sonu değişiklik gösteriyor. Aşağıdaki giriş ücreti karşılığında tesisteki Havuz, Hamam, Sauna ve Buhar Odasından 2 saat boyunca faydalanabiliyorsunuz. Bay ve Bayanlar için farklı bölümlerde aynı imkanlar sunuluyor.

İşte 💶Gölcük Yazlık Ilıcası 2021 yılı giriş ücretleri;

🏊‍♀️Gölcük Yazlık Ilıcası Havuz Giriş Ücreti 2021
👼0-5 Yaş Ücretsiz
🧒5-11 Yaş Hafta İçi: 20 TL
Hafta Sonu: 20 TL
🙎‍♂️12 yaş ve üzeri (Yetişkin) Hafta İçi: 40 TL
Hafta Sonu: 45 TL

Ayrıca havuz bölümü için abonelik sistemide bulunuyor. Abonelik Ücreti;
Yetişkin : 300 TL
Çocuk (5-12 yaş) : 150 TL

Aile Odası Fiyatları

2 tür aile odası bulunuyor. Özel aile odası ve VIP aile odalarının fiyatları şöyle (2021);

Özel Aile Odası👨‍👩‍👦‍👦
Hafta İçi : 80 TL – Hafta Sonu : 90 TL

Vip Aile Odası👨‍👩‍👦‍👦
Hafta İçi : 140 TLHafta Sonu : 170 TL

Aile odalarına rezervasyon yaparak 2 saatlik kullanım sağlıyorsunuz. Emin olun bu iki saat size yetiyor.

Yazlık ılıcası özel aile bölümü jakuzi, şezlong ve mini hamam
Aile Odası

Gölcük Yazlık Ilıcası Telefon

Yazlık ılıcasına gitmeden önce bilgi almak, aile odaları için rezervasyon ve müsaitlik durumunu sormak ve her türlü konu için Yazlık Ilıcasının aşağıdaki telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Gölcük Yazlık Ilıcası Telefon Numaraları;
📞0262 433 23 33
📞0262 433 23 60 

Gölcük Yazlık Ilıcasında Neler Var?

Ortak kullanım alanlanına giriş yaptığınızda (örneğin yetişkin olarak hafta içi 40 TL ücret ödediğinizde aşağıdaki imkanlardan faydalanabilirsinz)

Termal Havuz, Sauna, Buhar Odaları, Şok Kovası, Masaj Odaları, Jakuzi, Türk Hamamı

Ayrıca ücret karşılığı Vitamin bar, Restaurant, Teras Kafetarya gibi hizmetleride mevcut. Girişte sizlere verilen akbil içerisine para yüklemesi yaparak havuz bölümünde bulunan büfeden içecek ve atıştırmalık bir şeyler alabilirsiniz. Akbil içerisinde kalan para sizlere çıkışta iade ediliyor.

Gölcük Yazlık Ilıcası Masaj Ücretleri

Ilıca personeli tarafından yapılan masaj hizmet ücretleri
Aşağıdaki fiyatlar güncel değildir. Değişiklik gösterebilir.

Masaj Süre Ücret
Kese 15 dk 25 TL
Kese Köpük 35 dk 45 TL
Köpük Masajı (Hamam) 20 dk 25 TL
Kese Köpük (Hamam) 25 dk 35 TL
Tüm Vücut Yağ Masajı (İsveç Masajı) 40 dk 65 TL
Medical Sırt Masajı 35 dk 50 TL
Aramo Therapy Kokulu Yağ Masajı 45 dk 65 TL
Sport Masajı 50 dk 90 TL
Ayak Mesajı 30 dk 50 TL
Relax Mesajı 60 dk 85 TL

Ayrıca ılıcada 10 kişi ve üzeri gruplara özel indirimler uygulanıyor.

Giderken Neler Götürmeli?

Elbette bu sorunun cevabı gidiş amacınıza bağlı ancak size bir kaç tavsiye verebilirim. Havuz derinliği 1,30 metre ve bu havuzda normal olarak maksimum 30 dakika durabilirsiniz. Daha sonra diğer imkanlara adım atmaya başlayacaksınız. Bunun için yanınıza bir şampuan, sabun ve sağlam lifli bir kese götürerek yanınızda bulunan arkadaşınıza hamamda kese yaptırabilirsiniz. Türk hamamı biraz küçük ancak kapasite yeterli. Ayrıca havuza bonesiz giriş yasak. Bu nedenle bone götürmeniz gerekiyor. Eğer boneniz yoksa yaklaşık 5 TL karşılığında girişte bone almak zorundasınız.

Giderken havlu ve terlik götürmenize gerek yok. Size temiz havlu ve terlik veriliyor.

Sauna ve buhar odalarında terinizi atarak duş alıp tekrar havuza girebilirsiniz. Şok Kovası için cesareti olanlar sıcak havuz, sauna, buhar odası, hamam gibi sürekli sıcak bir ortamda kalıp son olarak duş sonrası bir kova soğuk suyu baştan aşağı dökmek anlamına geliyor. Duş bölümünde bulunan şok kovası, içi soğuk su dolu bir kovanın ipini çekerek üstten soğuk suyu boşaltmak ile gerçekleşiyor.

Gölcük Yazlık Ilıcası Neye İyi Gelir?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan tahlil ve tetkikler neticesinde termal suyun selenyum, çinko, alüminyum, sodyum, demir, mangan, kalsiyum florür, bromür, klorür, bikarbonat, sülfat, hidrojen sülfür, sülfür (kükürt) ihtiva ettiği ve egzama, akne, sedef hastalığı, eklem hastalıkları, kireçlenmeler, yumuşak doku romatizmaları, yaralanmalar sonucu oluşan hastalıkların tedavisi, kısırlık, sindirim sistemi rahatsızlıkları, inhalasyon yolu ile kronik solunum yolu hastalıkların tedavisinde yararlı ve etken olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca termal suyun yaşlanmayı geciktirme, bağışıklık sistemini güçlendirme, hücre yenileme, kansızlık, uykusuzluk, genel vücut güçsüzlüğü, kemik erimesini önleme, kanı dezenfekte etme, hazmı kolaylaştırma, vücudun su dengesini sağlama, mide asidinin oluşumunu engelleme, ağız kokusunu giderme, bakterilere karşı vücuda direnç kazandırma, safra salgısını canlandırma gibi bir çok faydaları bulunmaktadır.

Yazlık Ilıcası Fotoğrafları

Doktor Balıklar

Havuzun giriş katında bulunan doktor balıklar vücudunuzdaki ölü deriyi alıyor ve size bir masajda onlar yapıyor. Ayrıca cilt dokusundaki yaraları, egzama, irinli yara, sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarını ağızlarından salgıladıkları DİTRONAL adlı enzim ile tedavi etmekte ve izlerini yok etmektedir. El, ayak ve tüm vücuttaki ölü derileri temizleyerek bakım yapar ve dudak hareketleri titreşim sağladıkları için masaj etkisi yaparak kan dolaşımını hızlandırarak ölü hücreleri de canlandırır. Doktor balıklarının 15 dakikalık seansı 25 TL. Ancak bu seans ücretleri değişebiliyor. Görevli personele sormanızda fayda var.