Selamiçeşme’de 120 bin malan üzerine şehrin tam içinde adeta oksijen deposu görevi gören Özgürlük Parkı, Kadıköy içerisindeki en güzel parklardan biri. Çocuklar için parklar, koşu parkuru, basketbol, futbol, tenis sahaları, buz pateni ve süs havuzlarıyla bir çok aktivite yapmanın mümkün olduğu park yaz aylarının en sıcak günlerinde ağaç altında serinlemek isteyenlerinde uğrak yeri.

Göztepe Özgürlük Parkı yine Göztepe semtinde bulunan Göztepe Parkı ile birlikte adeta semtin oksijen fabrikası. Birbirlerine yakın bu iki parktan Özgürlük Parkı hakkında bilgi için yazımızın devamını okuyabilir, Göztepe Parkı hakkında bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Özgürlük Parkında Neler Yapılır?

👼Göztepe Özgürlük Parkı içerisinde özellikle çocuklar için muhteşem bir oyun alanı olan, çocuğunuzun oynayıp eğlenebileceği oyun grupları ve mini bir survivor parkuru bulunuyor.

🏃‍♂️🏃‍♀️Ailenizle gezip yürüyüş yapabileceğiniz yürüyüş ve koşu parkurları bulunuyor.

🍳İçerisinde bulunan kafede kahvaltı ve yemek yiyebilirsiniz.

🥝Haftanın her Çarşamba günü organik pazar kurulumu yapılıyor. Burada organik olarak yetiştirilen meyve sebze ve yiyecekler satılıyor.

🌲Ufak bir piknik ve hoş vakit geçirmek için park içerisinde ağaç gölgeleri altında piknik masaları bulunuyor. Buraya kendi piknik malzemelerini getirerek güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. (Mangal yapmak, ateş yakmak yasak)

📷 Yapay göletler, yeşilliklerden oluşturulmuş hayvan ve sanatsal figürleri ile güzel bir peyjaz düzenlemesi olan parkta fotoğraf çekimi için kayda değer yerler var.

🚴‍♀️Parkta bulunan bisiklet yolları ile bisiklet sporu yapabilirsiniz. (Motosiklet ile giriş yasak)

Özgürlük Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Kadıköy ilçesi Göztepe semti içerisinde Selamiçeşme’de bulunan Göztepe Özgürlük Parkı‘na giriş için 4 adet kapı bulunuyor. A-B-C-D Kapısı olarak adlandırılan bu kapılar parkın her tarafında bir tane olarak konumlandırılmış.

Park Konumu için Tıklayın. (Google Maps)

İETT otobüslerinin Kadıköy – Fenerbahçe FB1 hattı ile parka ulaşabilirsiniz. FB1 Hattı Güzergah ve Kalkış Saatleri