İstanbul Anadolu yakasında çevre düzenlemesi ve güzellikleriyle görülmesi gereken parklardan biri olan Göztepe 60. Yıl Parkı, Anadolu yakasının en hareketli bölgelerinden biri olan Kadıköy’de bulunuyor. Özellikle bahar aylarında peyjaz düzenlemeleri ile birlikte adeta cennetten bir köşe gibi ortamı ile yoğun şehir kalabalığından kısa bir kaçamak yapmak için en muhteşem bir bölge. Park içerisinde cafeler, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, yeşilin her tonunu görebileceğiniz bitki çeşitleri ve rengarenk çiçekler, oturma alanları bulunuyor. Bölgede uygun zamanlarda bir çok gül ve bitki çeşitleri yetiştirilip sergileniyor.

Park içerisinde bulunan kuru havuz etrafında insanların toplanabileceği geniş bir meydan bulunuyor. Çevresinde ziyaretçilerin oturup dinlenmesi, kitap okuması ve bazı zamanlarda müzikli su gösterilerini izlemesine olanak verecek olanaklar bulunuyor.

Park içerisinde bulunan biyolojik göletin ise bir özelliği var. Gölet içerisi hiç bir şekilde temizlenmiyor. Gölet içerisinde bulunan mikroorganizmalar sayesinde göl doğal olarak temizleniyor.

Park içerisinde şehrin tam ortasında karşınıza ceviz, elma gibi bir çok meyve ağacı karşınıza çıkıyor. Yapay göletlerin üzerinde bulunan köprüler ve rengarenk çevresi insanı mest ediyor. Ayrıca zeminle aynı seviyede bulunan su fıskiyelerinde çocuklarınız eğlenebilir. Bunun için yedek elbise götürmeniz gerekiyor. 🙂

360 Derece Fotoğraf;

Özellikle çocuklar için yapılmış olan 2 adet oyun parkı saatlerce vakit geçirecek cinsten. Parkın güvenliği çok iyi. Her noktada bir güvenlik görevlisi görmeniz mümkün. Ayrıca çeşitli noktalarda güvenlik kameralarıda bulunuyor.

Göztepe Parkı’nda Neler Yapılır?

Elbette şehrin tam ortasında etrafında yükselmiş binalara inat muhteşem florası ile sadece bir tur atmanız bile yeterli.

Fotoğraf çekimi için mükemmel manzaralar ve enstantaneler mevcut.

Sabah doğa ile içiçe küçük bir piknik kahvaltı yapabilirsiniz.

Göl kenarında oturarak harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Çocuğunuz için çocuk oyun alanları mevcut.

Göztepe Parkı Hakkında Bilgi

Anadolu yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü Göztepe Parkının hemen yanında bulunuyor. Bu sebepten ötürü çevre düzenlemesi ve parkın düzeni sürekli kontrol ediliyor. Ayrıca içeride süs bitkileri ve çiçekler satan Bahçe Market adında bir işletmede bulunuyor.

Göztepe Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Park içerisine giriş ücretsiz.

Göztepe Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Park Caddebostan Sahil Şeridinin biraz üstünde Bağdat Caddesi üzerinde bulunuyor.

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan ve en çok ziyaret edilen parklardan biri olan Yıldız Parkı‘na gittiniz mi?

Yıldız Parkı – Beşiktaş / İstanbul