Göztepe Tabiat Parkı ve Mesire Alanı İstanbul’un Beykoz ilçesinde 2013 tarihinde tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. Çoğunlukla piknik alanı olarak kullanılan tabiat parkında ayrıca kuş gözlemciliği, doğa yürüyüşü yapılabilir. Bazı dönemlerde bölgede bahar şenlikleri de yapılmaktadır.

Göztepe Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Tabiat Parkına giriş ücreti kişi başı 6 TL. Araç ile giriş için kişi sayısına bakılmaksızın 18 TL’lik ücret ödenmesi gerekiyor. Otoparkı bulunuyor. Genel anlamda çok kalabalık olmuyor. Hafta sonları diğer mesire alanlarına göre tercih edilebilecek bir nokta.

Göztepe Tabiat Parkında Piknik

Türkiye’de bulunan tabiat parklarının bazılarında mangal ve semaver izni verilirken bazılarında verilmiyor. Bu nedenle Göztepe Tabiat Parkında mangal yakılır mı? sorusu akla geliyor.

Göztepe Tabiat Parkında belirlenen mesire alanlarında mangal ve semaver yakabilirsiniz. Bölgede piknik yapmak için kullanılan bolca oturma alanları ve çardaklar mevcut. Piknik alanında kullanabileceğiniz çeşmeler, bazı noktalarda elektrik pirizleri, tuvalet ve lavabolar, mescit, doğa yürüyüşü için yürüyüş parkuru bulunuyor.

164. Yıl Polis Hatıra Ormanı, Çavuşbaşı Ormanları tarafından etrafının sarıldığı tabiat parkında bi tarafta çam ağaçları, piknik alanında bulunan gürgen ağaçları altında harika ve sessizlik içinde vakit geçirebilirsiniz.

Göztepe Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Beykoz ilçesinde bulunan tabiat parkına ulaşım için Kavacık Kavşağında Beykoz yönüne döndükten sonra Yeni Riva Yolu üzerinde ilerlerken Rüzgarlıbahçe – Çavuşbaşı Yönünü takip ederek Kavacık meydanından dönüş yapmanız gerekiyor.

Total Kavacık istasyonu önünden geçerek Cumhuriyet Caddesi boyuna herhangi bir noktaya döndemeden devam edin ve yerleşim yerlerinin bittiği ve 3 yollu bir kavşağın bulunduğu noktadan sola dönmelisiniz. Bu döneceğiniz yol girişinde giriş kapısı görünümlü 3 kolon arasından geçiyorsunuz. Ayrıca bu döneceğiniz yolda Görele – Acarlar tabelasıda size yol gösterebilir.

Bu yoldan dönüş yaptıktan sonra Gürgen Ağaçları içerisinde güzel bir yoldan devam ediyorsunuz. Yaklaşık 1 km ilerledikten sonra Göztepe Tabiat Parkı tabelasını görebilirsiniz.

Ayrıca 15TY İETT otobüsleri mesire alanı yakınlarına gidiyor.