Güzeldere Şelalesi Düzce’nin Gölkaya ilçesinde, yaklaşık 23 hektarlık alanı kaplar ve Bıçkı Deeresi üzerinde bulunur. Bölge 1993 yılında meseri yeri, 2011 yılında ise Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.

Aynı ismi taşıyan Güzeldere Köyü’nden geçen Bıçkı deresi üzerinde bulunan Güzeldere Şelale 120 metre yükseklikten doğal olarak dökülür. Bu muhteşem tabiat güzelliğinin yanında bulunmak bile insana huzur ve mutluluk veriyor.

Şelaleden dökülen suyun harika sesi ile bölgede piknik, doğa yürüyüşü, manzara seyiri yapmak mümkündür. Bölgede bulunan patika yollar, merdivenler ve seyir terasını kullanarak tabiat parkının tadını çıkarabilirsiniz.

Tesis edilen piknik alanları ile güzel bir yaz gününde tercih edilebilecek ilk yerlerden biri olmalıdır. Gidilecek en güzel zamanlar ilkbahar ve yaz aylarıdır. Ayrıca sonbaharda tabiatın tüm renklerini bulmak mümkün olur.

Bölgede çadır kampı, doğa yürüyüşü, at biniciliği, bisiklet turu ve fotoğrafçılık yapmak mümkündür. Ayrıca ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak kır kahveside bulunur.

Güzeldere Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

 İstanbul tarafından gelenler; TEM otoyolunda Hendek çıkışından sonra Düzce ili sınırları içerisinde Gümüşova-Gölyaka TEM Otoyolundan ayrılın. Ankara tarafından gelenler için; Düzce ili sınırları içerisinde Kaynaşlı çıkışından sonra, Gümüşova-Gölyaka çıkışından TEM Otoyolundan ayrılın. Gölyaka tabelasını takip ederek Gölyaka’ya ulaşın. Gölyaka`nın içinden güney istikametine gidilir ve Açma köyü sapağından doğu istikametine doğru Hacı Yakup köyünde güneye doğru sapılarak “Güzeldere” tabelaları takip edilir. Güzeldere Tabiat Parkı Düzce’den 18 km Gölyaka’dan ise 11 km uzaklıktadır.