Samsun’un Ladik ilçesi Hamamayağı Mahallesi içerisinde bulunan Hamamayağı Termal Bölgesi  (Hamamayağı Kaplıcaları) hem termal suyu hem de eşsiz doğası eşliğinde vakit geçirilebilecek piknik alanı bulunması nedeniyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Antik çağlardan bu yana kullanılan termal suyu Türkiye’de birinci derece termal ve kaplıca sularından bir tanesi.

Termal bölgesinde özel bir işletmeye ait bir termal otel de bulunuyor. 4 yıldızlı otelde tam temizliği ve imkanları ile öne çıkıyor.

Ayrıca bölgede bulunan piknik alanı içerisinden geçen ufak bir derenin huzur veren sesiyle harika bir doğal ortam eşliğinde piknik yapmanızda mümkün.

Hamamayağı Kaplıcaları Neye İyi Gelir?

Hamamayağı kaplıcaları romatizma, sinir ve kas yorgunluğu, eklem kireçlenme, sinirsel hastalıklar, ameliyat sonrası yorgunluklar gibi hastalıklarda tedaviyi destekleyici şifalı bir suya sahip.

Hamamayağı Kaplıcaları Konaklama

Kaplıca tesislerinde konaklama ve termal suyun faydalarından yaralanmak için Hilas Termal Resort Otel iletişim bilgileri şöyle;

http://www.hilasotel.com

deneyimi yaşayacaksınız.

ADRES
Hamamayağı Mah. Hamamayağı Sok. No:12 Ladik/SAMSUN
E-POSTA
info@hilasotel.com
TELEFON
+90 (362) 782 00 01

Hamamayağı Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Bölgeye ulaşım oldukça kolay. Samsun – Çorum yolu üzerinde Ladik kavşağından Ladik ilçe yoluna dönün. Yaklaşık 4 km Ladik yoluna doğru ilerlediğinizde Tesislere ve piknik alanına ulaşacaksınız.

Samsun’da bulunan  Havza Kaplıcaları’da ilginizi çekebilir.