Bir çok medeniyet tarafından şifalı su kapsamında kullanılan ve yüzyıllar boyunca önemini kaybetmeyen Ilgın Kaplıcaları günümüzde de aktif olarak kullanılmaktadır. Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar tarafından bu şifalı sular kullanılmış ve çeşitli tesisler kurulmuştur.

Ilgın Kaplıca Suyu Neye İyi Gelir?

42 derece olan yeraltı suyu hiçbir işleme tâbî tutulmadan kullanıma sunulmaktadır. Bu nedenle tedavi edici özelliği yüksek olan, renksiz ve kokusuz tabiî lezzetindeki su: felç, siyatik, göz, cilt, sinir, böbrek, kadın hastalıkları ile romatizmaya iyi gelmektedir.

Ilgın Kaplıcaları Hakkında Bilgi

Termal Tesisleri

Kaplıca bölgesinde gidilebilecek bir çok tesis bulunmaktadır. Bunlardan en uygun fiyatlı ve en çok kullanılanı ise Ilgın Belediyesine ait Termal Su Oyunları Parkı’dır. İçerisinde Su Oyunları Parkı, Yüzme Havuzu, Sauna, Türk Hamamı, Spor Salonu, Buhar Odası gibi imkanları vardır.

Termal Su Oyunları Parkı

Ayrıca yine belediyeye ait Sahib Ata Termal Otelde Konaklama imkanı vardır. Otel hakkında ayrıntılı bilgi için otelin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sahib Ata Termal Otel iletişim bilgileri ;

Ilıca Mah. İnönü Cad. No:2 Konya/Ilgın

Tel: 0332 881 0 188

Otel fiyatı Yarım pansiyon günlük yaklaşık 200 TL olarak gösteriliyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Ilgın Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Kaplıcalar Konya’nın merkezine yaklaşık 90 km mesafede yer alır. Konya merkezinden Ilgın ilçe merkezine giden otobüsler kullanılabilir. Ilgın ilçesi girişinde kaplıca tesislerini görebilirsiniz.