Ana Sayfa Akarsu ve Şelaleler Ilıca Şelalesi – Kastamonu

Ilıca Şelalesi – Kastamonu

Batı Karadeniz’de bulunan bu doğa harikasını Bungalov evlerde konaklayarak, ATV araçlarla gezerek keşfedebilirsiniz. Bölgedeki mekan sahipleri doğadaki yeşillikleri bozmadan konaklama yerleri inşa etmiş ve Ilıca Şelalesi’nin yıllardır maviyle yeşilin birleştiği yer olma özelliğini korumuşlardır.
Şehrin gürültüsünden kaçıp doğa turuna çıkmak isteyenler için muhteşem bir manzara sunan bu şelale görülmeye değer bir doğa harikası. Yaklaşık 14 metre yükseklikten dökülen su ve döküldüğü yerde muhteşem bir gölet… Görüntüsüyle insanın içini açan, suyun ve kuşların sesiyle sizi bambaşka yerlere götüren bu mekan hem ailenizle, hem de sevdiklerinizle gelebileceğiniz sakin bir yer.

Ilıca’ya geldiğinizde burada bol bol fotoğraf çekme ihtiyacı hissedeceksiniz. Bu nedenle yanınızda fotoğraf makinanız ya da iyi kalitede kamerası bulunan bir telefonunuz olsun.Ayrıca burada piknik yapmak da gerçekten son derece keyifli. Bu nedenle yanınızda yiyecek içecek bulunan bir sepet getirmenizi tavsiye ederim. Ve gelelim işin en eğlenceli kısımlarından birine. Şelalenin göletine yüzüp serinlemek için giren birçok kişi mevcut. Eğer yanınızda şort veya mayonuzu getirmezseniz buraya geldiğinizde pişman olabilirsiniz.

Ilıca Şelalesi, Nerede, Nasıl Gidilir ?

Kastamonu / Pınarbaşı’ ya gelebilmek için kara yolu ulaşımını tercih etmelisiniz.

Ankara Üzerinden Geliş: Ilgaz dağlarını geçtikten sonra Kastamonu’ya ulaşmış olacaksınız. Buradan şu ilçeleri sırayla geçerek : Seydiler – Ağlı – Azdavay , Pınarbaşı ‘ya ulaşabilirsiniz. Yaklaşık olarak 200 km olan bu yolu aşmak 4 saatinizi almaktadır.

İstanbul Üzerinden Geliş: Bolu dağı ve Gerede yolunu geçip ardından Karabük ‘e sapmalısınız. Daha sonra ise sırasıyla Safranbolu ve Eflani ilçelerini geçip Pınarbaşı ‘ya ulaşmanız mümkün. Bu yol ise yaklaşık 5000 km dir ve  5-6 Saat sürmektedir.
Seyahat firmalarını kullanarak gelmek isteyenler için direk yolcu taşımacılığı Kastamonu ve İstanbul illeri üzerinden mevcut. Diğer şehirlerden ise Kastamonu veya yakın illerine yolcu taşımacılığı yapan firmalar ile gidip buradan aktarma yaparak da ulaşmanız mümkün.

Önerilen İçerik  Yakapark - Fethiye/Muğla

Ayrıca Ilıca Şelasi yakınında bulunan Çatak Kanyonu hakkında da bilgi alabilirsiniz.