Samsun’un yaz aylarında serinlemek için en uyrak yeri ve deniz kum güneş üçlüsünü en güzel şekilde sunan Atakum ilçesi sınırlarında bulunan İnci Plajı sadece Samsun ilinde yaşayan vatandaşlar için değil çevre illerden ve yaz aylarında Samsun’da bulunan kişiler içinde cazibelidir.

Uzun ve geniş kumsalı ile harika vakit geçirebileceğiniz ve Karadeniz’in çok tuzlu olmayan suyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Samsun sahil şeridi yaklaşık 30 km uzunlukta ve bu şeridin neredeyse tamamının peyjaz çalışması yapılmış bir spor ve eğlence alanı yapılmıştır.

Atakum plajlarının en güzel noktası ise tüm sahil şeridinin halka açık olmasıdır. Yani hiçbir işletme veya hotel tarafından sahil şeridi özel olarak kapatılmamıştır. Tüm sahil şeridi ve plajlar halka açık ve ücretisizdir.

İnci Plajı Hakkında Bilgi

Plaj Atakum sahil şeridinin yaklaşık 4. km’sinde bulunmaktadır. Plaj mavi bayraklıdır. Elbette mavi bayraklı olması nedeniyle, cankurtaran, WC, duş, Engelli rampası, kabinleri bulunmaktadır. Belediye tarafından yaz aylarında her gün plaj kum temizliği yapılmaktadır. Atakum plajında yüzmeye gittiğinizde sahil şeridinde bir tur atmanızı da öneriyoruz. Çünkü sahil şeridi ile yerleşim binaları sahil kenarında güzel bir görüntü oluşturuyor.

Çevresindeki İmkanlar

Plajın şeridinde cafe ve restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca yerleşim yerlerinin arasında bulunan marketlerde yüzme ekipmanları satılmaktadır. Yakınlarında BİM, A101 gibi market zincirleride bulunmaktadır.

İnci Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Plaj Atakum ilçesi içerisinde kolaylıkla bulunabilecek bir noktadır.

Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

İnci Plajı yakınlarında Marin Otel & Restaurant, Venn Butik Otel, Samsun Otel, Suw Hotel gibi konaklayabileceğiniz hoteller bulunuyor.

İnci Plajı Kamp Alanı

Bölgeye yakın noktada kamp alanı bulunmamaktadır. Canik ilçesi içerisinde bir Karavan Kamp alanı bulunmaktadır.
Samsun Karavan Kamp

Samsun’da Buraları Gezdiniz mi?

Amisos Tepesi ve Teleferik