Antalya’nın Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer alan İnciraltı Plajı denize kenarına dikey bir kayalık olumuşumun kıyısına kurulmuştur. Şehir merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunan plaj Muratpaşa Belediyesi tarafından işletilmektedir.

Falez adıylada bilinen bu oluşum yüksek kıyılarda dalgaların etkisiyle kıyıların alt kısımlarının aşınması sonucu oluşan oyuk ve sonucunda oyukların çökmesiyle oluşan dik kıyılardır.

İnciraltı Plajı Hakkında Bilgi

1 Derece doğal sit alanı olan plaj tamamen kayalıklardan oluşuyor. Deniz kıyısına yapılan ahşap platformlar ve merdivenler ile size yaz tatilinde farklı bir keyif yaşatan İnciraltı Falez Halk Plajı manzarası ile ayrı bir güzellikte. Saat 08:00 ile 20:00 arası hizmet veriliyor.

Ayrıca platforma iniş ve çıkışlar için bir asansörde bulunuyor.

Mavi bayrağa sahip masmavi denizi ile Akdeniz’in muhteşem suyu yüzme keyfini kat kat arttırıyor.

Plaja giriş için 10 TL ücret ödemeniz yeterli. (2017 Yaz Sezonu, 2018 henüz belli değil) Şezlong ve şemsiye fiyatları 5 TL olarak belirlenmiş. Ayrıca plajda bulunan büfeden ihtiyaçlarınızı karşıyacak ürünler mevcut. Ürünler uygun fiyata satılıyor.  Dışarıdan yemek getirebilirsiniz.

Falezlerden asansörle inilebilen tek plaj olma özelliğine sahip.

İnciraltı Plajı Çevresindeki İmkanlar

Plaj Muratpaşa Şehir Merkezinin hemen yanında olduğu için ilçe merkezinde bir çok imkandan faydalanabilecek işletmeler mevcuttur.

İnciraltı Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Plaj Muratpaşa ilçesi sahil kıyısında Mehmet Manavoğlu Parkı içerisinde bulunur. Plaja gidiş için Lara – Kundu yönün doğru ilerleyin. Daha sonra Akra Barut Otelin bulunduğu bölümden sahil tarafına doğru dönün. Yaklaşık 600 metre sonra Mehmet Manavoplu Parkına ulaşmış olursunuz.

İnciraltı Plajı Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Bölgede bir çok lüks otel bulmak mümkün. Ayrıca Muratpaşa ilçe merkezine yakın noktalarda kiralık evler bulabilirsiniz.

Sahibinden.com’da Plaj yakınlarındaki kiralık evlere gözatabilirsiniz.

İnciraltı Plajı Kamp Alanı

Bölgeye en yakın kamp alanı

Adres : Bahçecik Mevkii Atatürk Cad. Caretta Otel Yanı Beldibi, Kemer, Antalya
GSM: +90 533 773 55 65
Telefon : +90 242 824 94 64

İnciraltı Plajı Fotoğrafları

Bölgeye yakın ve mavi bayraklı halk plajı olarak Kadriye Plajı’da tercih edilebilir.