Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da kış aylarında eğlenceli vakitler geçirilebilecek ve kar kayağı yapılabilecek doğal bir kayak merkezi bulunmuyor. Bu nedenle sizler için İstanbul’a  yakın kayak merkezleri hakkında bilgi ve ulaşım imkanlarını listeledik. Listedeki mesafe bilgileri Taksim Meydanı baz alınarak hesaplanmıştır.

Kartepe Kayak Merkezi (130 km -Kocaeli)

Kartepe Kayak Merkezi – Kocaeli

🚗İstanbul’a uzaklık  ~130 km

İstanbul için ulaşımı kolay ve en yakın kayak merkezi olan Kartepe Kayak Merkezi Kocaeli’de bulunuyor. Kartepe, bir kayak merkezi olmasının yanı sıra muhteşem doğası ve tertemiz havası ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Günübirlik bile gidip hem doğasının tadını çıkarıp hemde kar kayağı yaparak eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz en ideal kaya merkezi.

Kartepe Kayak Merkezi hakkında ulaşım, fiyat, konaklama, ekipman kiralama gibi tüm detayları 👉👉Kartepe Kayak Merkezi yazımınızda bulabilirsiniz. 

Kartepe Kayak Merkezi Hakkında Bilgi, Nerede, Nasıl Gidilir, Konaklama, Pist, Ekipman Fiyatları, Otopark Ücretleri

Uludağ Kayak Merkezi (180 km – Bursa)

Uludağ Kayak Merkezi – Bursa

🚗İstanbul’a uzaklık  Osmangazi Köprüsü üzerinden 180 km, İzmit Körfezi üzerinden 260 km.

Türkiye’nin en çok bilinen ve büyük kayak merkezi olan Uludağ Kayak Merkezi‘nde bir çok pist ve otel bulunuyor. Konaklama, kayak pistleri, fiyatlar gibi bilgileri 👉buradaki internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

 

Kartalkaya Kayak Merkezi (Bolu)

Kartalkaya Kayak Merkezi (Bolu)

🚗İstanbul’a uzaklık  ~300 km

Kış turizminin önemli merkezlerinden biri olan Kartalkaya Kayak Merkezi Bolu il merkezine bağlı Bozarmut beldesinde bulunuyor. 2000 metre yükseklikte yer alan kayak merkezi tesisleri kış aylarında yerli ve yabancı misafirlere eğlenceli vakitler yaşatıyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi kış aylarında olduğu kadar yaz aylarında da muhteşem doğasıyla gezilmeye değer bir bölge.
Sarıalan Yaylası, Seben Gölü gibi yakın noktalarda bulunan turistik noktaları ziyaret edebilirsiniz.

Kayak Merkezinde bulunan Kartal Hotel‘in konaklama ve hizmet bilgileri için 👉web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Konumu İçin Tıklayın. (Google Maps)

Elmadağ Kayak Merkezi (Ankara)

Elmadağ Kayak Merkezi – Ankara

🚗İstanbul’a uzaklık  ~480 km

Elmadağ Kayak Merkezi Ankara’nın Çankaya ilçesinde 1600 metre yükseklikte bulunuyor. Elmadağ yamacında bulunan tesisler Ankara’ya oldukça yakın olması nedeniyle kış sezonu özellikle hafta sonları bir hayli kalabalık oluyor. Ocak aylarında başlayan sezon Mart sonlarına kadar devam ediyor. Tesiste iki adet teleski bulunuyor. Kolay ve orta zorluklarda pistlerden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Tesiste ve tesise ulaşım yapılan yol üzerinde kızak ve ekipman kiralaması yapan bir çok işletme bulunuyor.

🌍Elmadağ Kayak Merkezi Konumu İçin Tıklayın. (Google Maps)

Yıldıztepe Kayak Merkezi (Çankırı)

Yıldıztepe Kayak Merkezi – Çankırı – Ilgaz

İstanbul’a uzaklık  ~480 km – Haftanın 5 günü Kastamonu Havaalanına İstanbul’dan uçuşlar bulunuyor.

Karadeniz’in muhteşem doğal güzelliği ile kar kayağı yapmanın keyfini aynı anda yaşatan Yıldıztepe Kayak Merkezi, Çankırı’nın doğal güzelliği ile bilinen Ilgaz ilçesinde bulunuyor.

Tesiste 300 metre, 2400 metre ve 4500 metre uzunluklarda olan 3 adet pist bulunuyor.

300 metre olan pist eğitim pisti olarak biliniyor. Kayağa ilk bakış, ekipman tanıma, denge kurma, adaptasyon sağlama eğitimleri bu pistte veriliyor.

4500 metre olan pist yeni başlayan ve orta seviye kayakçılar için uygun bir pist. 4500 metre boyunca orta seviyede olan pistte kayarken bembeyaz çam ağaçlarının aralarından geçmek ayrı bir güzellik.

2400 metre olan pisti ise  zor seviye kayakçılar içindir.

Tesis hakkında detaylı bilgiye 👉web sitesinden ulaşabilirsiniz.

🌍Yıldıztepe Kayak Merkezi Konumu İçin Tıklayın. (Google Maps)

Snowpark (İstanbul)

Snowpark (İstanbul)

İstanbul’un Esenyurt ilçesi içerisinde bulunan Torium AVM’de bulunan Snowpark bir kayak merkezi değil yapay bir kar eğlence alanı. Giriş ücretinin 75 TL olduğu tesiste kar kayağı için gerekli ekipmanlar işletme tarafından temin ediliyor. Ayrıca ücret karşılığı mont, bot ve eldivende kiralayabiliyorsunuz. Kayak, snowboard ve snowtubbing yapabilirsiniz. Ayrıca profesyonel eğitmenlerden ders alarak kayak deneyinimizi güçlendirebilirsiniz.

Tesis hakkında detaylı bilgi için 👉web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Snowpark Google Maps Konumu 

Adres: Turgut Özal Mahallesi E-5 Üzeri Haramidere – İstanbul
Telefon: +90 212 699 6970


Tüm bu kayak merkezlerinin yanında tabiki 7 tepe üzerine kurulmuş İstanbul’da her ne kadar boş alan bulmak zor olsada size an yakın yamaç ve boş alan özellikle çocuklar için doğal bir kayak merkezi haline geliyor. Eğlenmenin yaşının olmadığını tekrar belirterek iyi eğlenceler diliyoruz. 😊