İstanbul’da özellikle çocuklar için hem eğlenceli, hem eğitici ve öğretici, doğadaki hayvanları sadece fotoğraftan değil birebir görerek tanımaya olanak sağlayacak bir çok tema parkı ve hayvanat bahçesi bulunuyor. Sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde görülmesi ve gezilmesi gereken yerleri sizler için sıraladık.

🐘Web sitemizi ziyaret eden bir çok ziyaretçi İstanbul’da fil bulunan hayvanat bahçelerini arıyor. Ancak İstanbul ve yakın çevre illerde fil görebileceğiniz herhangi bir hayvanat bahçesi bulunmuyor. Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan İzmir Doğal Yaşam Parkı’na gitmeniz durumunda fil dahil bir çok hayvan türünü görebilmeniz mümkün. İzmir Doğal Yaşam Parkı Hakkında Kısa Bilgi’yi yazımızın sonunda okuyabilirsiniz.

Listemizde İstanbul’da bulunan hayvanat bahçelerinin yanı sıra çevre illerde, İstanbul’a yakın hayvanat bahçelerini de bulabilirsiniz. İşte İstanbul’da gidilebilecek hayvanat bahçeleri, giriş fiyatları ve konumları.

İsfanbul – Jungle Park

İstanbul’da Vialand olarak bilinen İsfanbul Eğlence Merkezini bilmeyen yoktur. Bu eğlence merkezinin içerisinde birde hayvanat bahçesi bulunuyor. Jungle Park içerisinde 100 türden 400’e yakın hayvan var. Omurgasızlar, balıklar, memeliler, kuşlar ve sürüngenlerden oluşan hayvan türlerini görebilmeniz mümkün.

Park içerisinde Zindan (Korku Tüneli), Safari gibi bölümler var.

👉Ayrıntılı Bilgi İçin Web Sitesini Ziyaret Edebilirsiniz.

Jungle Park Giriş Ücreti

Jungle Park
Normal Fiyatı : 25 TL
Kampanyalı Fiyatı : 15 TL

Safari
Normal Fiyatı : 20 TL
Kampanyalı Fiyatı : 12 TL

Zindan
Normal Fiyatı : 20 TL
Kampanyalı Fiyatı : 12 TL

Zindan, Safari, Jungle Park 50 TL
Bebek (0-3 yaş) Ücretsiz.

Online bilet almak için tıklayın.

Jungle Park Nerede ve Nasıl Gidilir?

Özel aracınızla gitmeniz durumunda İstanbul Eyüp ilçesinde İstanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi içerisinde Jungle Park’a ulaşabilirsiniz. Konum için tıklayın.

49A Akşemsettin – Şişli, 39 Akşemsettin – Aksaray, 47L Binevler – Maslak, 47E Binevler – Eminönü, 49K Karadolap – Şişli, 49Y Yeşilpınar – Şişli, 49T Yeşilpınar – Taksim, 47 Yeşilpınar – Eminönü, 39Y Yeşilpınar – Vezneciler, 39D Yeşilpınar – Yenikapı, 39O Yeşilpınar – Otogar, 39G Yunus Emre – Şişli hatlı otobüsler ile parka ulaşabilirsiniz.

Jungle Park Telefon : 0212 600 01 79

Polonezköy Hayvanat Bahçesi

Piknik alanı ve kahvaltı içinde tercih edilen Polonezköy Doğal Yaşam Parkında bir hayvanat bahçeside bulunuyor. Çocuklar için park, konaklama gibi imkanlarında bulunduğu bölgede doğa ile başbaşa bir gün geçirmeniz mümkün. Bölgeye sadece özel aracınızla gidebiliyorsunuz. 🌏Konum Bilgisi için Tıklayın.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi

Hayvanat Bahçesine ziyarete gitmeden önce giriş fiyatları gözden geçirmenizde fayda var.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti
Yetişkin : 50 TL
Çocuk : 25 TL

Ayrıca yine Polonezköy’de bulunan Polonezköy Tabiat Parkı ile doğa ile içiçe bir gün geçirebilirsiniz.

👉Polonezköy Tabiat Parkı Hakkında Bilgi, Nerede, Nasıl Gidilir, Neler Yapılır?

Polonezköy Hayvanat Bahçesinde aşağıdaki hayvan türleri bulunuyor.

Memeliler; Alageyik, Alpaka, Avrupa Muflonu, Berberi Koyunu ,Beyaz Kafalı Tamarin, Ceylan, Genet Kedisi, Gine Pig, Gümüş Tilki, Lemur, Kapibara, Karaca, Mara, Nil Lechesi, Oklu Kirpi, Minyatür Zebu Sığırı, Zebra, Rakun, Kızılgeyik, Koati, Kurt, Lama, Minyatür Shetland At, Mirket, Cüce Keçi, Dağ Gelinciği, Dev Hollanda Tavşanı, Deve, Düşük Kulaklı Tavşan, Eşek, Saint Bernard Köpek, Sincap Maymunu, Su Antilobu, Tiftik Keçisi, Valabi Kanguru, Vietnam Domuzu, Yeşil Maymun

Kanatlılar; Ağaç Tavuğu, Alaca Baykuş, Altın Sülün, Angut Ördeği, Avustralya Kazı, Bağdat Güvercini, Bahama Ördeği, Barnakıl Kazı, Beyaz Kuğu, Deve Kuşu, Emu, Flamingo, Afrika Angut Ördeği, Jako Papağanı, Kafası Çizgili Kaz, Kafkas Sülünü, Kanada Kazı, Karolin Ördeği, Kırmızı Ara Papağanı, Kral Sülün, Leylek, Mandarin Ördeği, Mantolu Güvercin, Mavi Ara Papağanı, Melov Papağanı, Mısır Kazı, Pakistan Papağanı, Pelikan, Rozella Papağanı, Siyah Kuğu, Sultan Papağanı, Suna Ördeği, Tavus Kuşu, Bayağı Turna, Sibirya Kazı, Taçlı Turna

Sürüngenler; Cüce Piton Yılanı, Boa Yılanı, Dev Afrika Kaplumbağası, Cayman Timsahı, İguana, Dev Piton Yılanı, Kızıl Yanaklı Su Kaplumbağası

Park Of İstanbul Hayvanat Bahçesi

Orman içerisinde bir bölümünün restoran ve kafe hizmetinin verildiği diğer bölümünde macera parkı olan Park Of İstanbul içerisinde birde hayvanat bahçesi bulunuyor.

Hayvanat bahçesine giriş ücreti yetişkinler için 45 TL. (Resmi tatillerde indirim uygulanabiliyor)

Kahvaltı yapmak isterseniz Serpme Kahvaltı 55 TL.

🚗Özel aracınızla; Altunizade, Ümraniye , Çekmeköy Şile Yolu istikameti üzerinden, Nişantepe, Özyeğin Üniversitesi istikametine ilerleyip; Alemdağ yönüne geçiş yapıp ulaşım sağlayabilir, ya da Taşdelen, Alemdağ istikametini takip edip alanımıza ulaşabilirsiniz. 🌏Konum İçin Tıklayın.

🚌Toplu taşıma ile gelmek için binebileceğiniz hatlar için tıklayın.

Park Of İstanbul hakkında detaylı bilgi için 👉tıklayın.

😺Hayvanat bahçesinde bulunan hayvan türleri için buraya tıklayın.

Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi

Üsküdar’da bulunan Emaar Sulatı Hayvanat Bahçesi 200 tür ile 20 binden fazla deniz canlısı ve amfibiyi görebilmeniz mümkün. 5 metre boyundaki tatlı su timsahı ve 3 metrelik dişi kral timsah görülmeye değer.

Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi Kayalık Kıyılar, Ana Tank ve Tünel Akvaryum, Denizanası Galerisi, Ormanlar, Nehirler ve Şelaleler, Penguen Adası ve Timsah Krallığı bölümlerinden oluşuyor.

📞Emaar Akvaryum Telefon & Müşteri Hizmetleri: 0850 290 80 90

Emaar Akvaryum Giriş Ücretleri

Yetişkin : 59 TL (Online Bilet 53 TL)
Çocuk : 49 TL (0-3 yaş ücretsiz) (Online Bilet 44 TL)
65 yaş /öğrenci/öğretmen: 49 TL (Online Bilet 44 TL)

Online bilet almak için tıklayın.

Emaar Akvaryum Emaar Square Mall’da B5 katında bulunuyor. 🌏Konum İçin Tıklayın.

👉Ulaşım konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayın.

👉İlginizi Çekebilir :İstanbul’da Bulunan Müzeler, Giriş Ücretleri, Sergiler

 

Darıca Hayvanat Bahçesi

Genellikle Darıca Hayvanat Bahçesi olarak bilinen Kocaeli ve İstanbul çevresinin en büyük hayvanat bahçesi olan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Kocaeli’nin Darıca ilçesinde ziyaret edebilirsiniz. 1993 yılında açılan hayvanat bahçesinde bugün 250’den fazla hayvan türünü, 3000’den fazla hayvan nüfusunu, 400’den fazla bitki türünü görmeniz mümkün.

Darıca Hayvanat Bahçesi

Detaylı bilgi için Darıca Hayvanat Bahçesi yazımızı okuyabilirsiniz.

👉Darıca Hayvanat Bahçesi Hakkında Bilgi, Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri, Hangi Hayvan Türleri Var, Gezi Rehberi

Ormanya Çocuk Hayvanat Bahçesi

Kocaeli’nin Uzuntarla beldesinde bulunan Ormanya Doğal Yaşam Parkında bulunan çocuk hayvanat bahçesi tercih edilebilir bir nokta. Parka giriş tamamen ücretsiz.

Ormanya hakkında detaylı bilgi için Ormanya Gezi Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

👉Ormanya – Kocaeli Hakkında Bilgi, Neler Yapılır, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

67 türde 768 adet hayvanın bulunduğu alanda çocukların rahatlıkla görebileceği bir düzen bulunuyor.

Ormanya’da bulunan Hayvan Türleri; 

🦜Kanatlılar; Altuni Sülün, Amerikan Ördeği, Atarax Tavuğu, Beç Tavuğu, Beyaz Kuğu, Cennet Papağanı, Çin Kazı, Deve Kuşu, Emu Deve Kuşu, Gümüşi Sülün, Güvercin, Hatuni Sülün, Hindi, İspenç Tavuğu, Jako Papağanı, Kafkas Sülün, Mandarin Ördeği, Mısır Kazı, Pekin Ördeği, Puhu Kuşu, Siyah Kuğu, Sultan Papağanı, Sussex Tavuğu, Tavus Kuşu, Yeşil Başlı Yaban Ördeği

🐍Sürüngenler; Boa Yılanı, İguana, Piton Yılanı

🐈Memeliler; Ala Geyik, Alpaka Devesi, Arap Atı, Ceylan, Deve, Haflinger Atı, Kara Kaya Koyunu, Karaca, Karagül Koyunu, Kıl Keçisi, Kızıl Geyik, Lama, Lemur,Manda, Mardin Eşeği, Minyatür Keçi, Muflon Koyunu, Oklu Kirpi, Poni Atı, Rakun, Tiftik Keçisi, Yılkı Atları, Zebra

Bursa Hayvanat Bahçesi

Yaklaşık 130 tür ve 500’den fazla canlı türünün bulunduğu Bursa Hayvanat Bahçesi ağaçlık ve geniş bir bölgeye yayılmış alanı ile muhteşem bir gün geçirmenize olanak sağlayabilir. Özellikle çocukların yoğun ilgisini çekebilecek bir çok hayvan türünün bulunduğu Hayvanat Bahçesinde cafe, restorant ve hediyelik eşya satan bölümlerde yer alıyor.

Bursa Hayvanat Bahçesi

Detaylı bilgi için Bursa Hayvanat Bahçesi yazımızı okuyabilirsiniz.

👉Bursa Hayvanat Bahçesi Hakkında Bilgi, Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri, Hangi Hayvan Türleri Var, Gezi Rehberi

İzmir Doğal Yaşam Parkı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Sasalı’da yer alan İzmir Doğal Yaşam Parkı Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri. 138 türden 2600’e yakın hayvan nüfusu, 1 milyona yakın yıllık ziyaretçi sayısı, uygun fiyatları ve harika doğasıyla İzmir’de mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Türkiye’nin tek fil ailesi olan Asya Filleri’ni burada görebilirsiniz. Ayrıca park içerisinde çocuklar için Çocuk Hayvanat Bahçesi‘de bulunuyor.

💷İzmir Doğal Yaşam Parkı Giriş Ücretleri

Yetişkin : 8 TL
Öğrenci : 3,5 TL 

Çiğli ilçesinde bulunan İzmir Doğal Yaşam Parkı 🌏konumu için tıklayın.

👉Park Hakkında Detaylı Bilgi İçin Resmi Web Sitesini Ziyaret Edebilirsiniz.