Ana Sayfa Kocaeli İzmit Yeni Perşembe Pazarı Nereye Kuruluyor? Nasıl Gidilir?

İzmit Yeni Perşembe Pazarı Nereye Kuruluyor? Nasıl Gidilir?

mde

İzmitin en çok bilinen ve tercih edilen pazarı olarak bilinen perşembe pazarı eski kurulduğu alandaki trafik yoğunluğu ve perşembe günleri içinden çıkılmazbir hal alan karmaşası nedeniyle taşındı. Yeni perşembe pazarı alanı tamamen kapalı ve otopark sıkıntısının az olduğu bir noktada bulunuyor.

Yeni yerine taşındıktan sonra alınan karar ile halk pazarı perşembe ve cumartesi günleri kuruluyor. Genellikle perşembe günleri kurulduğunun düşünülmesi nedeniyle cumartesi günleri yoğunluk daha az oluyor. Perşembe günleri olduğu gibi Cumartesi günleride pazar aynı satıcılardan oluşuyor ve aynı canlılığını koruyor.

Tamamen kapalı olması ve birbirine paralel olan tezgah sıraları nedeniyle gezmek daha pratik ve kolay görünüyor.

Otopark sıkıntısını yoğun kullanım saatlerinde yaşayabilirsiniz. Eğer alanın önünde bulunan otoparkta yer bulamazsanız pazar alanının üst katıda otopark olarak kullanılabiliyor. Üst katta genellikle pazarcıların kamyonetlerinin bulunduğunu ancak aralarda boş yer bulabilme imkanınızın olduğunu hatırlatalım.

Perşembe Pazarı Otopark Alanı

Eğer boş yer bulamıyorsanız ve pazarın kapanma saatine yakın bir saatte gitmediyseniz aracınızı pazarcıların araçları olan kamyonetlerin önüne bırakabilirsiniz. Aracınızın camına telefon numaranızı yazmayı unutmayın. Üst kattaki otoparka pazar alanın arka tarafından giriş ve çıkış yapılıyor. Ayrıca aracınızı üst kata bırakmanız halinde pazar alanının içine direk merdivenler yardımı ile inebiliyorsunuz.

İzmit Yeni Perşembe Pazarı Nereye Kuruluyor?

Yeni perşembe kazarı alanı M. Ali Paşa  Mahallesi Real alışveriş merkezinin arka kısmında Doğu Kışla Parkının yanında bulunuyor. Doğu Kışla Parkında bulunan Halı sahaların bulunduğu alanda caddenin karşısında pazar alanını görmeniz mümkün. Ayrıca bilenler için İzgaz Bölge Müdürlüğü Yeni Perşembe Pazarı alanının karşısında yer alıyor.

M. Alipaşa Mahallesi, Köse Sk. 4-8, 41050 İzmit/Kocaeli