Girişin ücretsiz olduğu büyük bir havuza sahip olan Kaklık Mağarası bir doğa harikası olarak ziyaret etmeniz gereken bir nokta. Adeta Pamukkale’nin yer altındaki halini görebileceğiniz bölgede doğanın en saf halindeki güzelliği içerisinde kendinizi kaybedebilirsiniz.

Kaklık Mağarası’nın günümüzde hak ettiği değeri görmediğini adı Denizli’de bulunan Pamukkale Travertenlerinin gölgesi altında kaldığını söylememiz yanlış olmaz.

Bölgeye ulaştığınızda yeraltına giriş için sizi merdivenler karşılıyor. Mağara içerisine inecekseniz spor ayakkabı tercih etmeniz ve aydınlatmanın yetersiz olduğu noktalar için bir fener götürmeniz faydalı olacaktır. Pamukkale travertenlerinde olduğu gibi bazı noktaların kaygan olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca mağara içerisindeki kükürt kokusu rahatsız etmeyecek düzeyde olmasına rağmen bazı ziyaretçiler için fazla gelebilir.

Kaklık Mağarası Denizli’ye yolunuzun düşmesi durumunda sadece 15-20 dakikanızı ayırarak ziyaret edebileceğiniz bir nokta.

Kaklık Mağarası’na Nasıl Gidilir?

Denizli’nin Honaz ilçesi içerisinde yer alan Kaklık Mağarası Denizli il merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta bulunuyor. Denizli – Afyon yolu üzerinde bulunan Kaklık beldesi içerisinden geçerken Kaklık Mağarası (Kaklık Cave) tabelasını gördüğünüz sapaktan dönerek 4 km ilerlediğinizde bölgeye ulaşmış olursunuz.