Deniz turizmi bakımından Türkiye’nin en zengin kenti olan Antalya’da mavi bayrağıyla ve sakinliğiyle bir çok yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kalkan Plajı Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunuyor.

Kalkan Plajı Hakkında Bilgi

Her ne kadar yaklaşık 200 metrelik uzunluğa sahip olsa da bölgedeki imkanlar nedeniyle bir çok insan tarafından günübirlik olarak tercih ediliyor. Plajın genişliği ise 8 metre civarında. Tamamen çakıl bir kıyıya sahip olan plajda bir çay bahçe tadında tesis bulunuyor.

Engelli vatandaşlarında kullanabildiği bir WC var. Cankurtaran, bilgi kabini, duş noktalarıda bulunuyor.

Her ne kadar sakin bir plaj desekte yaz sezonunda ve özellikle hafta sonları bölgede bırakın şezlong bulmayı, plaj ortasında oturacak yer bile bulmanız bazı zamanlarda zor olabiliyor.

Denizi çoğu zaman gerçekten çarşaf gibi tabirine yakışacak cinsten dalgasız ve masmavi. Sadece bu görüntüyü dahi görmek için gelen insanlar bulunuyor.

Kalkan Plajı Çevresindeki İmkanlar

Plaj çevresinde bir çok cafe ve restaurant bulunuyor. Ayrıca plaj kenarında belediyeye ait bir çay bahçesi var.

Kalkan Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Plaj Antalya Fethiye yolu üzerinde Kalkan beldesi kıyısında bulunuyor. Kaş merkezinden geçerken tepe üzerinde denizi ve yat limanını gördüğünüz noktadan merkeze doğru dönüş yapıp denize doğru ilerlediğinizde plaja ulaşmış olursunuz.

Kalkan Plajı Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Merkezi bir noktada olması nedeniyle plajın hemen yanındaki bölgede bir çok apart ve pansiyon oteller bulunuyor.

Kalkan Plajı Kamp Alanı

Bölgeye yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Kalkan Camping’te kamp yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için işletme telefonu 0535 371 82 26

Kalkan Plaj Haritası