Kahramanmaraş’ta bulunan Kapıçam Tabiat Parkı gerçekten görülmeye değer botanik bir bitki bahçesine sahip muhteşem doğal güzellikleri ziyaretçilerine sunan bir doğal güzelliktir.

İçerisinde bulunan yapay bir gölet ile güzelliğine güzellik katan tabiat parkında yürüyüş parkurları, etkinlik alanları, çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Botanik bahçede bir çok çeşit bitkiyi bir arada görebilirsiniz.

Huzur veren ortamıyla sessiz ve sakinliği sadece kuşların cıvıltısı ve ördeklerin ve suyun sesinin bozduğu bir ortamda mükemmel bir gün geçirebilirsiniz.

Muhteşem bir gün geçirmek, harika bir piknik yapmak, düğün fotoğraflarında arka planda kullanmak ve doğal güzellikleri bir arada görmek için gidilebilecek bir alan.

Tabiat parkının  Gaziantep yolu üzerinde olması nedeniyle çoğu ziyaretçi yol üstünde tesadüfen görmesi sonucu uğradığı alan kendine ziyaretçilerini hayran bıraktırıyor.

Botanik Bahçe

Toplam 5 hektar alana yayılan yaklaşık 425 çeşit bitkiyi içerisinde barındırmaktadır. Botanik bahçe içerisinde 3 adet yapay göl bulunmaktadır.

Exterme Spor Alanı

2019 yılı içerisinde Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Tabiat Parkı içerisinde bulunan ağaçsız alana yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan Exterme Spor alanında aşağıdaki tesisler yer alıyor.

5 adet ahşap büfe, Rehabilitasyon, Yaz Okulu ve Binicilik için Atlı Safari, Kafeterya, Kır Lokantası, Macera Oyun Alanı (Tırmanma Duvarı, Serbest Düşüş, Dev Salıncak, İp Parkuru) Mini Oyun Alanı (mini şantiye alanı), Paintball Alanı

Zipline Alanı (çift hatlı kuleli 400 metre), Zorbing Alanı-2 adet Zorbing Topu ve 12 kişilik Balon Futbolu, Fayton Alanı, Serbest Gezinme Alanı, ATV Safari (Minimum 6 motorlu), Traking, Tenis, Voleybol, Futbol, Kamping ve Toplantı, Dağ Bisikleti, Zip Coaster.

Kahramanmaraş Kapıçam Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kahramanmaraş Gaziantep yolu üzerinde hemen yol kenarında bulunan Kapıçam Tabiat Parkı Kahramanmaraş şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunuyor. Kahramanmaraş çıkışından Gaziantep yönüne doğru yaklaşık 20 km ilerledikten sonra tabelalar sizleri Kapıçam Tabiat Parkına yönlendirecektir.