Kocaeli‘nin Kandıra ilçesi sınırlarında bulunan Kerpe plajı Kocaeli‘liler için günübirlik yüzme aktivitesi için en çok ziyaret edilen plajlardan biridir. Kerpe Plajı Kocaeli’de bulunan 4 mavi bayraklı plajdan biridir. Karadeniz’in hırçın dalgalarından korunan bir alanda bulunan Kerpe Plajı temiz suyu ve kum plajıyla bir çok ziyaretçi için deniz ve güneşin tadını çıkaracak bir noktadır.

Bölgede bulunan Kumcağız ve Cebeci plajlarıyla birlikte yaz turizminin uğrak yerlerinden olan Kandıra sahillerinde konaklamakta mümkündür. Yazın sıcak günlerinde özellikle hafta sonu doluluk oranı %100’ün üzerine çıkmakta ve geç gelen ziyaretçiler için yer bulmak oldukça zor olmaktadır.  Bölgeye gitmek haftasonu gitmek isteyen ziyaretçiler mutlaka sabah erken saatlerde yola çıkmalılar.

Eğer Kerpe, Kerfen veya Cebeci sahillerinde denize girmek için yola çıkıyorsanız listenize Pembe Kayalıklar ziyaretide ekleyebilirsiniz.

Kerpe Plajı

Kandıra İlçesinin en güzel plajlarından biri olan Kerpe Plajı; 500 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindedir. Plajda ziyaretçilere yönelik verilen hizmetler; WC, otopark, bisiklet park alanı, gölgelik, soyunma kabini, cankurtaran ve sağlık hizmetleri, duş alma ve güneşlenme alanları, güvenli denize girme sahası, plaj temizlik hizmetleri olup ayrıca plajda engelli ziyaretçiler içinde olanaklar mevcuttur.

Kerpe Plajı Şezlong Ücretleri

Kerpe plajı dahil Kandıra sahil şeridindeki plajların işletmesi Büyükşehir Belediye iştiraki olan Belde AŞ tarafından yapılmaktadır. Bu sahil şeridindeki tüm plajlarda 2020 yılı itibariyle aşağıdaki fiyatlar geçerlidir.

 

Şemsiye 5 TL, şezlong 5 TL olmak üzere toplam da 10 TL karşılığında hizmet veriliyor.

2 adet şezlong ve 1 adet şemsiye takım fiyatı 20 TL. 

Kerpe Plajı Giriş ve Otopark Ücretleri

Otopark (Günlük) : 10 TL

Kerpe Kamp Alanı ve Fiyatları

Belde AŞ’ye ait kamp alanlarına Çadır kiralama günlük 40 TL, Çadır alanı kirala günlük 20 TL, Karavan yeri kiralama günlük 20 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Ayrıca plajlarda bulunan WC’ler 1 TL ücretle kullanılabilir.

Belediye Otoparkı haricinde özel işletmelere ait otoparklarda mevcuttur.

Kerpe Plajına Nasıl Gidilir?

Kandıra ilçe sınırları içerisinde bulunan Kerpe Plajına Kocaeli merkezinden Şehirlerarası Otobüs Terminaline (otogar) giden Kandıra yolu kullanılır. Kandıra’ya ulaşıldıktan sonra Yaklaşık 20 km kuzey yönüne doğru gidildiğinde Kerpe Plajına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark tarafından işletilen 800C – KÖRFEZ-DERİNCE-İZMİT-KEFKEN-CEBECİ otobüs seferleride bölgeye gitmektedir. Bu hattın seferleri için tıklayın.

Kocaeli Kandıra’da mavi bayrağa sahip Cebeci Plajı, Bağırganlı plajı tercih edebilirsiniz.

Pembe Kayalıklar – Kocaeli