seka park

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan Seka Park adını daha öncesinde kağıt fabrikası olan SEKA’dan almıştır. 580 dönüm arazi üzerine kurulu olan Seka Park’ta tüm yaşlara hitap eden aktiviteler ve eğlence alanları mevcuttur. İzmit körfezi sahil kenarında bulunan Parkta bir çok cafe ve restorant bulunur. Ayrıca yaz aylarında bir çok etklinlik ile Kocaeli’de yaşayan insanların en uğrak noktası haline gelmektedir.

SEKA parkın tamamı kâğıt müzesi, kent müzesi, iskele, marina iskelesi, deniz gözetleme kulesi, ışık kuleleri, denize inen kızak alanları, rıhtım ışıklandırması, oturma alanları, deniz kıyısında büfeler, dinlenme sahaları, plaj, yürüme bantları, suda ışık gösterileri,kongre salonları,görsel sanatatölyeleri,gösteri salonları, koşu,festival sahaları, gölet,balıkçı restoranları,kafeler, sergi salonları, spor sahaları, çocuklarınız için oyun parkları ve oyun merkezinden oluşmaktadır.

6 bin ağacı içinde bulunduran park, yeşil alanları ile görmeniz ve gezmeniz gereken doğa ile iç içe bir yerdir. Sahip boyunca palmiye ağaçları ile süslenmiştir. Bu parkın bir özelliği de kentteki yeşil alanın kişi başı 4 kat arttırmıştır. Mevlevihane’si ve Macar Dostluk evi ile Türkiye’de bir ilk olma düzeyine ulaşmıştır.

Park tam olarak insanların yeşile bütünleşebileceği bir ortam olarak yapışmıştır. Her yaşta insana hitap edecek ortam bulmak mümkündür. Günün yorgunluğunu atmak isteyen insanlar hafta sonlarında yeşilin üzerinde yatarken çocukların parklarda koştuğu, çimlerde ailesi ile top oynadığı ve enerjilerini tam olarak toprağa aktarabildiği ortamlardan biridir. Alan içerisinde her türlü ihtiyaç duyabileceğin mekân mevcuttur. Kendi başına bir şehir gibidir.

Seka Parkta Eğlenceli Aktiviteler

Dağ tırmanışları kulübünün öncülüğünde açılmış bir tırmanma duvarı bulunan bölgede çocuğunuz ile tırmanma keyfi yaşayacağınız ortam sağlar. Açıldığı gün çoğunluğu çocukların oluşturduğu 500 kişiye tırmanma keyfi yaşatılmıştır. Yapay duvarın yüksekliği 8 metre ve 50 metre genişliğindedir. Duvara tırmanış kulp üyelerince gerçekleştirilir. Tırmanış eğitimi almadan tırmanmanın tehlike teşkil ettiğini söyleyen kulp başkanı, doğru kullanıldığı takdir de spor alanında en iyi aktivasyon olacağını savunmaktadır. Tırmanma eğitimleri verilmektedir.

Ayrıca  Seka Parkta yaz aylarında çeşitli konserler ve aktiviteler yapılmaktadır.

Uçurtma Tepesi

Sekaparkta uçurtma tepesi olarak adlandırılan ve yapay olan tepe parkın en yüksek noktasıdır. Tepe üzerine çıkıldığında körfez manzarası ve İzmite doğru saat kulesine olan açısı tepeye ayrı bir tat katmaktadır. Adındanda anlaşılacağı gibi ziyaretçiler bu tepede uçurtma uçurma etkinlikleri yapmakta ve bazı zamanlarda verilen konserler için doğal bir türbin haline gelmektedir.

Uçurtma Tepesinde bir Kocaelispor Maçı (Dev Ekranda Yayın)

 

Seka Parkta Yemek Ve Çay Keyfi

Seka Park Restoran

Teras Cafe Restorant

SECAFE Seka Park


Palmiye Cafe & Bistro denizin kenarında olması eşsiz bir güzellik sağlar. Garsonların ilgisinin mükemmel olduğu kafe, fiyat bakımından gayet normaldir. Her kesin bu keyfi yaşaması gerektiğini düşünüyoruz. Kafede sabah kahvaltı keyfide mümkündür.

SEKA parkta balık keyfini Marmara balık restoranda yaşayabilirsiniz. Servisi bir numara olan restoranda balık keyfi başka yaşanır. Keyifli bir yemeğin ardından mekânda yiyeceğiniz tatlılar arasında ayva tatlısı ve irmik tatlısı tavsiye edilenler arasında yerini almalıdır.

Saltanat Kayığı

Kahve veya nargile içimini bir kayık üzerinde ve deniz manzarası eşliğinde tarihi bir mekanda yapmak isterseniz tavsiye edilir.

 

Seka Parkta Konaklama

SEKA park arazisi için de bulunan parkın ismini almış muhteşem bir otel bulunmakta. SEKA Otel Marmara denizini gören manzarası ile ücretsiz Wi-Fi, mini bar ve TV mevcuttur. Ücretsiz otoparkı ile konuklara hizmet vermektedir. Tarihin sırlarını saklayan Nikomedya Surlarına 2 km, kısa bir yürüyüşten sonra İzmit tren istasyonuna ulaşabilir ve Sabiha Gökçen havaalanına ise 50 km uzaklıktadır. Otelin palmiye ağaçlarının arasında bulunan ahşap çardakları bulunmaktadır. Doğa havasını otelde yaşamanız da mümkündür. Restoranında Türk ve dünya mutfağının en iyi yemekleri istenilir ise otelin terasında servis edilmektedir. Otel salonunda şömineli bir mekân, barı ile sizi beklemektedir. Odalar çift kişilik veya çift yatak olarak ayarlanmıştır. Fiyatları gideceğiniz zaman aralıklarına göre değişkenlik gösterdikleri için size fiyat bilgisi veremiyoruz.Kozluk Mah. SEKA Park Alanı İzmit/KOCAELİ adresinde bulunmaktadır. Bilgi için Telefon:0 262 325 23 19

 

Seka Park, Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Kozluk Mah. Seka Park Alanı  41200 İzmit / KOCAELİ

Telefon: 0262 325 23 19

Nasıl Gidilir?: İstanbul’dan İzmit’e doğru E-5 diğer bir adı ile D-100 karayolunu takip ederek gittiğinizde daha kolay ulaşabileceğiniz bir yerdir. Derince mevkiine geldiğinizde tabelalar sizi SEKA parka yönlendirecektir. İzmit yönünden gelecek olanlar için ise gene D-100 kara yolu üzerinde İstanbul istikametine giderken kolaylık sağlayan yol tabelaları yardımcı olur.

 

Seka Park Harita

Ayrıca Bakınız : Yazlık Ilıcası