Marmara’nın en önemli illerinden biri olan Kocaeli’de doğal güzelliklerde bir hayli fazla. Kocaelide piknik yapılacak yerler listemizde hem bu doğal güzellikleri görebilir hemde ailenizle birlikte günübirlik bir piknik yapabileceğiniz noktalar bulabilirsiniz.

Kocaelide Piknik Yapılacak Yerler

Listemizde özellikle mangal ve semaver keyfi yapabileceğiniz yerleri özellikle seçtik. Kocaelide piknik yapılacak yerler listesinde bulunan mesire alanları hafta sonları ve tatil günlerinde, özellikle yaz aylarında bir hayli kalabalık oluyor. Listede bulunan fiyat ve konum bilgileri zamanla değişebilir. Özellikle konum bilgilerini doğrulayarak yola çıkmanızı rica ediyoruz.

Lütfen Dikkat : Özel işletmeler dışında yol kenarı ve uygun noktalarda yapacağınız pikniklerde kullandığınız alanı temiz bırakmaya, ateş ve mangalınızı yerde yakmamaya ve bölgeden ayrılırken alevlenme oluşturabilecek herhangi bir kaynak bırakmadığınıza emin olun.

Yuvacık Barajı ve Çevresi

Kocaelide Piknik Yapılacak Yerler listesinde elbette ilk sırada adeta Kocaeli’nin Karadeniz’den kopmuş bir parçası olan Yuvacık geliyor. Yuvacık Barajının bölgeye kattığı doğal güzellik ile birlikte muhteşem manzaralar eşliğinde piknik yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz bir çok alanın bulunduğu Yuvacık Barajı ve çevresi piknik yapılabilecek en güzel yerlerden biri.

Baraj gölünün kenarında bulunan yol üzerinde ve çevresinde piknik yapabileceğiniz bir çok boşluk ve alan bulunuyor. Ayrıca bölgede bir çok mesire alanı mevcut. Özel işletmelerin bulunduğu Yuvacık Barajında ücretli masalar kiralayarak güzel bir piknik yapabilirsiniz. Yuvacık Barajında piknik yapabileceğiniz noktaların bazıları şöyle;

Karakaya Piknik Alanı Çay Bahçesi

Gürül gürül akan bir derenin hemen yanında serin suların başucunda güzel bir piknik alanı. Ayrıca dere üstü ahşap çardaklar, dere üstü salıncak, çocuk parkı ve hamak bulunuyor.

Piknik Alanına Girişte Masa Ücreti Ödeniyor.
Masa, Mangal ve Otopark Dahil(Kömürsüz)
İletişim
Tel : 0 530 466 43 95
Mobil : 0534 875 45 84
E-Posta: bilgi@karakayapiknik.com

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Karaaslan Kamping

Karaaslan Camping Piknik Alanı

Yuvacık barajının en çok ziyaret edilen noktası. Buradada kendi mangalınızı yapabileceğiniz noktalar masalar kiralanıyor. Restoran ve kamp alanının hemen aşağısında dere kenarında piknik masaları bulunuyor. Ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Piknik Alanında bulunan masalara kiralama ücreti ödeniyor. 
İletişim
Rezervasyon
+90 262 345 01 01
+90 262 345 01 07

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Gazi’nin Yeri

Gazinin Yeri – Yuvacık – Piknik Alanı

Yuvacık Barajı üstünde bulunan bir başka piknik alanı. Bölgede bulunan diğer işletmeler gibi restoran olarak hizmet vermenin yanı sıra piknik alanında kiralayacağınız masada kendi mangalınızı yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Piknik Alanı Masaları İçin Ücret : 100 TL (Ağustos 2022)
İletişim
0537 788 98 03
0262 345 00 22

Yuvacık Barajı Çevresindeki Diğer Piknik Alanları

Sarmaşık Piknik Alanı, Yeşil Doğa Piknik Ve Kamp Alanı, Tikulak Piknik Alanı, Çınaraltı Piknik Alanı tercih edebileceğiniz diğer noktalar olabilir.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Aytepe – Yeşil Vadi Piknik Alanı

Yuvacık Barajı restoranlarının olduğu yerin üst tarafında Diriliş Kampına gidilen yol üzerinde bulunan Yeşil Vadi Piknik Alanı yüksek rakımda temiz havası ve muhteşem doğa manzarası ile güzel bir piknik yapabileceğiniz nokta. Masa için 50 TL ücret ödemeniz yeterli. Mangal takımınızı ve ihtiyaçlarınızı getirmeniz gerekiyor. Özellikle kış aylarında karın tadını çıkarmak isteyenlerin uğrak yeri.

Aytepede bir çok restoran bulunuyor. Bu işletmelerin bazılarında da kendin pişir sistemli ücretli masalar bulunuyor.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Kuzuyayla Tabiat Parkı

Kuzuyayla Tabiat Parkı

Kuzuyayla Tabiat Parkı; sahip olduğu doğal ve rekreasyonel kaynak değerleri sebebiyle koruma altına alınmış bir alandır. Ağaç, çalı, yer örtücü olmak üzere zengin bir bitki örtüsü vardır. Sapanca gölü manzarasına sahiptir.

Kartepe kayak merkezine komşu durumdaki Kuzuyayla Tabiat Parkı eşsiz kış manzaraları sunan, yazın sıcağından şehir merkezinden kaçmak isteyenler için yayla havası sunan konumuyla ziyaretçilerini kendine çekmektedir. Alanda Kır Lokantası mevcut olup, ayrıca günübirlik piknik yapılabilmektedir.

Tabiat Parkına giriş ücretsiz. (Ağustos 2022)

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Maşukiye Piknik Alanları

Yuvacık ile beraber ünü il dışına taşmış bir başka doğa harikası bölge olan Maşukiye‘de bir çok piknik alanı bulunuyor. Özel işletmelere ait bu piknik alanlarında masa kiralayarak kendi mangalınızı yapabilirsiniz. Özellikle hafta sonları Maşukiye oldukça kalabalık. Ayrıca bölge il ve yurt dışından da ziyaretçi ilgili görmesi nedeniyle fiyatlar biraz yüksek.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Döngel Vadisi Millet Bahçesi (Başiskele)

Döngel Vadisi Millet Bahçesi

Başiskele ilçe merkezinin yakın bir noktasında bulunan Döngel Vadisi Millet Bahçesi, Başiskele Belediyesi tarafından 2020 yılında hizmete açıldı ve 2021 yılında piknik masaları ve peyjaz çalışması yapılarak piknik yapmaya uygun bir nokta haline getirildi. Günübirlik piknik yapmak için masalar ve ağaçlar altında doğa ile baş başa güzel bir gün geçirebilirsiniz. Alana giriş tamamen ücretsiz ve ulaşım oldukça kolay.

Daha detaylı bilgi için Döngel Vadisi Millet Bahçesi Hakkında Bilgi yazımızı okuyabilirsiniz.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Gözlementepe Piknik Alanı (Gölcük)

Gölcük ilçesinin tepesinde bulunan Gözlementepe Piknik Alanı Gölcük halkının yıllardır kullandığı en gözde piknik alanlarından biri. Gölcük ve Körfezin muhteşem manzarasını görebileceğiniz bir noktada bulunan piknik alanına giriş ve masalar ücretsiz. Çam ağaçları altında güzel vakit geçirebilir ve mangal yapabilirsiniz.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Eriklitepe Tabiat Parkı

Gölcük ilçesine bağlı ve belediye tarafından işletilen Eriklitepe Tabiat Parkında piknik yapabileceğiniz ve mangal yakabileceğiniz masalar bulunuyor. Tabiat parkı içerisinde piknik alanı olarak belirlenen yerlerde bulunan masalar tamamen ücretsiz. Tabiat parkı girişinde araçlar için 10 TL giriş ücreti ödemeniz gerekiyor. Tabiat parkı içerisinde çocuklar için park, survivor parkurları, kamp alanı gibi etkinlikleri yapabileceğiniz alanlar bulunuyor. Ayrıca tabiat parkında bir gece geçirmeniz için bungalov ev kiralamasıda yapabilirsiniz.

Tabiat parkı ziyaretinde çektiğim videoyu izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Muhsin Yazıcıoğlu Piknik Alanı (Körfez)

Muhsin Yazıcıoğlu Piknik Alanı – Körfez

Denizin hemen yanında hazır mangal şömineleri ve masaları ile aileniz ile piknik yapabileceğiniz bir nokta. Bölge Körfez Belediyesi’ne ait. Kullanımı ücretsiz.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Çenedere Piknik Alanı – Derince

Çenedere Piknik Alanı – Derince

Derince merkezine yakın bir noktada harika bir alanda hazır mangal noktaları ve masaları bulunan Çenedere Piknik Alanı şehir içinde güzel bir dinlenme bölgesi. Çocuk oyun parkları bulunuyor. Alana araçla giriş yapamıyorsunuz. Aracınızı girişe bırakıp içeriye yürüyerek veya belediyenin araçlarıyla giriş yapabilirsiniz. Sosyal mesafe sıkıntısı bulunmuyor.

Tüm imkanlardan ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Çınarlıdere Piknik Alanı – Derince

Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesinin yapıldığı Çınarlıdere Piknik Alanı (Derince Mesire Alanı) 350 bin metrekare bir alanda bulunuyor.

Çınarlıdere Piknik Alanı

Çınarlı deresinin kenarında 4 km uzunluğa sahip şeritte piknik masaları ve mangal düzenekleri bulunuyor. Çocuk parkları ve spor aletlerininde bulunduğu piknik alanında su ve WC ihtiyaçlarını karşılayacak noktalar var.

Çınarlıdere Piknik Alanı

Giriş ve masa kullanımı ücretsiz. Bölgeye giderken büyük bir Hoşgeldiniz kapsından sonra biraz daha ilerlediğinizde otopark mevcut.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Cephanelik Mesire Alanı – İzmit

Cephanelik Piknik Alanı

İzmit merkezinde bulunan Cephanelik Meseri Alanında masalar ve hazır mangal noktaları bulunuyor. Sessiz ve sakin bir nokta olan Cephanelik Mesire Alanı piknik için tercih edilebilir. Kullanımı ücretsiz.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Şehitlik Korusu Parkı – İzmit

Şehitlik Korusu Piknik Alanı

İzmit merkezinde bulunan Şehitlik Korusu Piknik Alanı ücretsiz masalar ve hazır mangal noktaları ile şehir merkezine yakın noktada piknik yapabileceğiniz güzel bir yer. Bölgede ayrıca tarihi Nikomedya sur kalıntılarını görmeniz mümkün.

Çocuklar için oyun alanları ve parklar bulunuyor.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

İzmit Körfez Sahili

Eski yol olarak bilinen ve körfezin uç sahili kıyısında mangal ve semaver yapılabilecek çardaklar bulunuyor. Bu yolu kullanan kişiler özellikle hafta sonu ve tatil günlerinde yoğunluğu bilirler. Erkenden giderek bir çardak bulmanız gerekiyor. Çim üstlerinde ateş ve mangal yapmak yasak. Herhangi bir ücret yok. Ayrıca sahil şeridi ve bisiklet yolları bulunuyor. Kıyı şeridi ve karayoluna yakın olan çardaklar küçük çocukların pek gönüllerince eğlenmeyeceği bir noktada bulunuyor. Bu nota dikkat edin.

Kıyı şeridi İzmit Belediyesi sınırları içerisinde yer alıyor. Ancak bölgenin çoğunlukla Başiskele’ye bağlı olduğu düşünülüyor. Bu noktada Başiskele Belediyesinin sınırı Naila Cafenin olduğu noktadan başlıyor.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Gökmenler Piknik Alanı

Sapanca gölü kıyısında Ormanya Doğal Yaşam Parkı‘nın yakınlarında bulunan Gökmenler Piknik Alanında göl manzarası eşliğinde piknik yapabilirsiniz. Çocuklar için eğlenceli vakit geçirecek aktivite yapabilecek alanlar bulunuyor. Göl kenarı ve sazlık olması nedeniyle sineklerin canınızı sıkmaması için sinek kovucu krem veya sprey alıp gitmenizde fayda var.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Ballıkayalar Tabiat Parkı – Gebze

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Şehir merkezine nispeten yakın bir noktada ve yoğun yerleşimin olduğu bölgenin civarında olması nedeniyle Ballıkayalar Tabiat Parkı yoğun ilgi odağı. Piknik yapmak için kullanabileceğiniz masalar bulunuyor. Araç ile giriş 20 TL. Masalar ücretsiz. Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın.(Ballıkayalar Tabiat Parkı Hakkında Bilgi)

Lütfen Dikkat : Hava durumuna göre özellikle yaz aylarınında yüksek sıcaklık olduğu günlerde valilik kararı ile orman yangınlarına engel olmak amacıyla Ballıkayalar Tabiat Parkı ziyarete kapatılabiliyor. Gitmeden önce mutlaka kapalı olup olmadığını araştırınız.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Kuştepe Mesire Alanı – Çayırova

Kuştepe Piknik Alanı Mangal Masaları

Büyükşehir tarafından düzenlenen Kuştepe Mesire Alanı Çayırova ilçesinde bulunuyor. Çocuk parkı, WC, Mescit, Su gibi hizmetler bulunuyor. Masalar ve hazır mangal noktaları ücretsiz. Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın. Kuştepe Piknik Alanı Hakkında Bilgi

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Yumrukaya Piknik Alanı – Gebze

Yumrukaya Piknik Alanı

Gebze ilçesinde bulunan Yumrukaya Piknik Alanına giriş ücretsiz. Masalar ve hazır mangal noktaları bulunuyor. İçeride birde yürüyüş parkuru bulunuyor.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Ormanya

Avrupanın en büyük doğal yaşam alanı olan Ormanya’da güzel bir piknik ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ormanya’yı Kocaelide piknik yapılacak yerler listemizin sonuna koymamızın nedeni ise Ormanya içerisinde mangal ve semaver ateşi gibi herhangi bir ateş yakmanın yasak olması. Bunların dışında çok sayıda masanın bulunduğu tabiat parkı içerisinde güzel bir piknik yapabilirsiniz. Giriş ücretsiz.

Ormanya Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.