Belgrad Ormanı içerisinde bulunan Kömürcübent Tabiat Parkı yaklaşık 3 hektar alana sahip zengin doğal unsurları ile kafanızı dinleyeceğiniz muhteşem bir bölgedir. Piknik yapmak için günübirlik kullanım alanları, kır lokantası ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Ayrıca orman içerisinde bir doğa yürüyüşü yapmak sağlığınız için birebirdir.

Ayrıca park içerisinde bulunan gölet çevresinin harika doğal güzelliği fotoğrafçılık ve doğa içinde bir gün geçirmek için oldukça uygundur.

 

Belgrad Ormanı içerisindeki en eski su bendi olan Kömürcü Bendi 2. Osman tarafından 1620’de Kağıthane deresiyle birleşen Topuz Dereciğine inşaa edilmiştir.

Kömürcübent Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Belgrad Ormanları\’na Bahçeköy girişinden girdikten sonra tabelaları takiben Varılan Neşet Suyu ve Falih Rıfkı Atay tabiat parklarını geçerek Kömürcübent Tabiat Parkı’na Varılır. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Bahçeköy semtine Varış için, Levent Büyükdere Caddesi üzerinden Bahçeköy yönüne giden “42 M” otobüslerine ya da Yenikapı-Hacıosman metro hattını kullanarak Hacıosman’a geldikten sonra “42 HM” otobüslerine binip son durakta inebilirler. Bahçeköy semtine ulaştıktan sonra taksi ile alana ulaşabilirler. Tel: 0 212 511 10 06

Belgrad Ormanı Giriş Ücreti Ne Kadardır?

Yaya 4tl, Bisiklet 4tl, Motosiklet 8tl,otomobil 12tl, minibüs 35tl, Midibüs 60tl, otobüs 110tl