Manisa’nın Salihli ilçesi sınırlarında bulunan Kurşunlu Kaplıcaları muhteşem güzellikteki doğası ve şehir ortamından uzak harika ortamı ile mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında yer almalı. Kaynayan suların çıkarttığı buharlı bir dere ortasında bulunan Kurşunlu Kaplıcaları her mevsim ziyaret edilebilecek bir nokta olması nedeniyle yılın bütün günlerinde aktif oluyor.

Kurşunlu Kaplıca Suyu Neye İyi Geliyor?

Toplam 2172 mg/lt mineralizasyonu olan, bikarbonatlı, flörürlü niteliktedir . Şifalı sular, sıcaklığı 43 ila 91 derece arasında değişen kaynaklardan sağlanıyor. Kaplıca suyu romatizma, cilt ve kadın hastalıkları, solumun yolu hastalıkları, sinirsel rahatsızlıklar ve kireçlenmeler gibi hastalıkların tedavisinde tamamlayıcı özelliğe sahip.

Kurşunlu Kaplıcaları’nda Neler Yapılır?

Bölgede bulunan tesiste normal termal havuzun yanı sıra jakuzili termal havuz ve saunada bulunuyor. Günübirlik ziyaret haricinde tesiste toplam 270 yatak kapasiteli apart konaklama imkanıda bulunuyor.  Sağlık memuru, fizyoterapist görevlilerinden yardım alabileceğiniz tesiste yaklaşık 50 kişilik bir ekip her türlü rahatlığınızı düşünmek için çalışıyor.

Kurşunlu Kaplıcaları Sauna

Kurşunlu Kaplıcaları Giriş Ücreti

Kaplıca içerisindeki termal havuza giriş ücreti 1 kişi için 9 TL’dir. Konaklama yapan misafirler için bu fiyat 7 TL’dir.

Jakuzili termal havuza giriş ücreti 1 kişi için 27 TL’dir. Bu jakuzili havuzlara maksimum 4 kişi ile girilebilir. Konaklama yapan kişiler için bu fiyat 17 TL’dir.

Saunaya giriş ücreti 1 kişi için 27 TL’dir. Süresi 1 saattir. Konaklama yapan kişiler için bu fiyat 22 TL’dir.

Kurşunlu Kaplıcaları Konaklama Fiyatları

Kaplıcalarda konaklamak fiyatları dönemlere göre farklılık göstermektedir.

1 Ocak – 31 Mart ile 16 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında konaklama yapacak ziyaretçiler için fiyat listesi şöyledir. Fiyatlar Oda kiralama fiyatıdır. Yatak sayısı kadar kişi ile konaklamada kişi sayısına göre ücret ödenmez. Ek yatak talebi durumunda günlük 15 TL karşılığında ek yatak istenebilir.

2 Yataklı Oda : 85 TL (Günlük)
3 Yataklı Oda : 110 TL (Günlük)
5 Yataklı Oda : 130 TL (Günlük)

1 Nisan – 15 Haziran ile 16 Eylül – 15 Kasım tarihleri arasında konaklama yapacak ziyaretçiler için fiyat listesi şöyledir.

2 Yataklı Oda : 90 TL (Günlük)
3 Yataklı Oda : 115 TL (Günlük)
5 Yataklı Oda : 140 TL (Günlük)

16 Haziran – 15 Eylül tarihleri arasında konaklama yapacak ziyaretçiler için fiyat listesi şöyledir.

2 Yataklı Oda : 95 TL (Günlük)
3 Yataklı Oda : 120 TL (Günlük)
5 Yataklı Oda : 150 TL (Günlük)

Kaplıcalarda Ramazan ayı içerisinde indirim uygulanmaktadır. 0-8 yaş arası çocuklardan ücret alınmamaktadır. Ayrıca eşli ziyaretlerde evlilik beyanı zorunludur.

Ayrıntılı bilgi için ;

Adres : Kurşunlu Kaplıcaları İşletme Müdürlüğü Bahçecik Köyü SALİHLİ /MANİSA
Tel. No : 0 236 712 50 00
Fax : 0236 712 50 02

Kurşunlu Kaplıcaları’na Nasıl Gidilir?

Manisa’nın Salihli ilçesi sınırlarında Bozdağ’ın kuzey eteklerinde bulunan Kurşunlu Kaplıcalarına Salihli ilçe merkezinden Turgutlu tarafına doğru giderken Suresto Odun Köfte restorantın bulunduğu noktaki ışıklardan sola dönerek Kurşunlu Kaplıcaları tabelasını takip edin. Kaplıca yoluna girdiğinizde yaklaşık 3,5 km sonra Kurşunlu Kaplıcaları karşınıza çıkacaktır.