Çayırova ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kuştepe Piknik Alanı büyük ağaçlık alan içerisinde güzel vakit geçirebileceğiniz bir alandır. Yaz aylarında hafta sonları büyükten küçüğe bir çok topluluğun piknik organizasyonu yaptığı bir alanda olarakda kullanılan Kuştepe’de mangal ve semaver yakmaya izin veriliyor.

Piknik alanında çoğu masanın yanında taş mangal şömineleri bulunuyor. Eğer çok kalabalık olacak bir günde gitmiyorsanız mangal malzemesi götürmenize gerek yok. Ancak yaz ayları özellikle hafta sonu yoğun bir kalabalık olması ihtimaline karşı tedbirli olun.

Kuştepe Piknik Alanı Mangal Masaları

Alanda su, WC ve mescit gibi hizmetlerde bulunuyor. WC ücretli. 1 TL. WC temizliği olumlu. Çocuklar için oyun parkları bulunuyor. Parkın dışında çocukların eğleneceği bir survivor parkuru tadında bir alanda buluyor. Bahar ve yaz aylarında çocuklarınızı bindirebileceğiniz atlar bulunuyor. Ücret karşılığı çocuğunuz at terbiyecisi eşliğinde ata binebilir.

Piknik alanının arazisi biraz eğimli. Buna dikkat etmelisiniz. Bölgeye biraz erken gitmeniz pikniğiniz için daha uygun bir yer bulmanıza olanak sağlayacaktır.

Özel aracınız için otopark sıkıntısı yaşatmayacak derece büyüklükte bir park alanı var. Ulaşım gayet kolay.

Alan aslına bakılırsa tam bir mangal yapma alanı. Mangalcı ve semaverci ziyaretçiler için herşeyin düşünüldüğü alanda ayrıca çocuklar içinde bir çok aktivite yapmak mümkün.

Kuştepe Piknik Alanı Giriş Ücreti

Alana giriş ve otopark tamamen ücretsiz.

Kuştepe Piknik Alanı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Piknik alanı Çayırova ilçe merkezine yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunuyor. Otoyol Şekerpınar çıkışından çıkarak Yapı Kredi Bankacılık Üssü, Namet Gıda gibi işletmelerin bulunduğu alana doğru ilerleyerek piknik alanına ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Ormanya tabiat parkına gitmediyseniz, aileniz ile beraber mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ormanya – Uzuntarla Tabiat Parkı – Kocaeli