İstanbul, Şişli merkezinde bulunan Maçka Sanat Parkı yeşillik zengini olmayan Şişli merkezi için bir nefes alma yeri. Şehrin gürültüsünü bir nebze olsun susturan diğerlerine göre küçük olan parkta tarihte ün yapmış devlet adamlarının büstlerininde bulunduğu park güzel bir dinlenme noktası.

Hayvanseverlerin çok seveceğini düşündüğümüz kedi evleri ile park kedilere de ev sahipliği yapıyor. İstanbul gibi bir şehirde böylesine güzel ve şirin parkın şehrin bir çok noktasında olması gerektiğini düşünüyoruz. Yazın en sıcak günlerinde bir ayağacın gölgesinde keyifle oturabilir, küçük bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Hıdırellez şenliklerinin yapıldığı nokta olan Maçka Sanat Parkı’nda ayrıca çocuk oyun alanları ve birde çay bahçesi bulunuyor. Hemen yanında Maçka Demokrasi Parkı’da bulunuyor. Ayrıca Maçka Sanat Parkı yakınında bulunan İSPARK’ta aracınızı bırakarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Maçka Sanat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Park Şişli Haribiye Mahallesi içerisinde bulunuyor. Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi yanında bulunan İSPARK Otoparkında aracınızı bırakabilirsiniz.