Kaplıca cenneti olan Manisa’da bir çok noktada çeşitli hastalıklarda tedaviyi destekleyici özelliklere sahip olan kaplıcalar bulunmaktadır. Bu kaplıcalar içerisinde bazıları belediyenin işlettiği bazılarının ise özel işletmeler tarafından hizmet verilenleri bulunmaktadır. Sizlere Manisa’da bulunan kaplıcaları, su özelliklerini ve genel fiyatlarını listeledik.

Menteşe Kaplıcaları

Soma ilçesinde bulunan Menteşe Kaplıcaları güzel bir doğal alanın içerisinde dış havuzun bulunduğu bir işletme. Konaklama hizmetininde bulunduğu kaplıcada 85 dereceye kadar su bikarbonatlı sülfatlı su kaynağı bulunur.

Menteşe Kaplıca Suyu Neye İyi Gelir?

Menteşe Kaplıca suyunun Romatizma, Kireçlenme, Mide Rahatsızlıkları, Bağırsak Bozukluğu, Kadın Hastalıkları, Sedef gibi hastalıklarda tedaviyi destekleyici etkisi bulunmaktadır.

Menteşe Kaplıcaları Ulaşım

Menteşe Mahallesi, 45500 Soma/Manisa, Türkiye
+90 236 635 11 59

Hisar Kaplıcaları

Demirciler ilçesi içerisinde bulunan Hisar Kaplıcaları konaklama için apart otelide bulunan bir tatil noktası. Dinlenmek ve kısa süreli bir tatil yapmak için tercih edilebilecek bir nokta olan Hisar Kaplıca Tesisinde bir bahçe bulunuyor. Bu bahçede yaz aylarında mangalda yapılabilir. Havuz ve aqua parka sahip olan tesiste bir çok hizmetten faydalanmak mümkün.

Manisa Hisar Kaplıcaları Tesisi

Hisar Kaplıcaları Suyu Neye İyi Gelir?

KAPLICA SUYU: 2208,995 mg/L toplam mineralizasyona sahip, çıkış sıcaklığı 48 C olan termomineralli su.

ENDİKASYONLARI: Anılan kaynak toplam mineralizasyonu 2208,995 mg/L sahip, sodyum bikarbonatlı, florürlü ve arsenikli miks formda kaynak çıkış sıcaklığı 48 C olan termomineralli sudur. Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının miyozit, tendinit, travma, fibromiyaliji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

Hisar Kaplıcaları Ulaşım

Eskihisar Mahallesi, 45900 Demirci/Manisa, Türkiye

Telefon 
+90 236 462 58 22
+90 236 462 58 23
+90 236 462 58 24

Saraycık Kaplıcaları

Saraycık Kaplıca alanı Demirci İlçesi, Borlu Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Manisa’ya 124 km., Demirci’ye 40 km., Borlu Beldesine 5 km. mesafededir. Roma döneminde kalma antik saray hamamı kalıntılarının olduğu kaplıca alanı 1. derece arkeolojik sit alanı içerisinde yer almaktadır.

Romatizma, siyatik, kireçlenme, cilt ve kadın hastalıklarında banyo uygulamaları şeklinde tamamlayıcı tedavisinde olumlu etkileri görülmektedir.

Emir Kaplıcaları

Kula Emir Kaplıca alanı Manisa İli Kula İlçesi Şehitlioğlu Köyü içerisinde yer almaktadır. Kula Roma – Bizans dönemine ait hamam kalıntılarının da olduğu Kula Şehitlioğlu Kaplıca Bölgesi 1 ve 3. derece arkeolojik sit alanı içerisindedir. Bu kalıntıların varlığı kaplıcanın asırlardır yararlanılan bir su kaynağı olduğunu göstermektedir. Kaplıca Gediz nehri kolu Geren Çayı yakınında bulunan Ilıcaklı Hamam deresi kenarındadır.

Kaplıca suyundan hem banyo uygulamaları ile hem de içme olarak yararlanılmakta olup ayrıca sindirimi kolaylaştırıcı etkisi bulunmakla beraber banyo uygulamaları ile romatizma, cilt ve kadın hastalıkları, siyatik, kırık ve çıkık gibi hastalıkların tamamlayıcı tedavisinde olumlu etkileri görülmektedir.

Urganlı Kaplıcaları

Ahmetli ilçesinde özel bir işletme tarafından kurulan tesiste hizmet veren Urganlı Kaplıcaları suyundan faydalabilirsiniz. Eda Termal Otel içerisinde konaklama, sauna, aqua park, havuz hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Urganlı Kaplıcaları Suyu Neye İyi Gelir?

Eda Termal otel internet sitesinden alıntıdır;

“Renksiz ve berrak olan termal su bikarbonat, sodyum ve karbondioksit bakımından zengindir. Kaplıcadaki termal su dizlerde, kollarda boyun, bel ve kalçalardaki romatizmalarda çok etkili bir tedavi sağlıyor. 78 derecelik şifalı su ödem çözücü etkisi ve elastik esneme özelliği ile bedeninizi rahatlatacak. Termal suyu, cildin gözeneklerini açıp toksinleri dışarı sünger gibi emme özelliği sayesinde cildinize rahat bir nefes aldıracaktır. Ameliyat travma sonrası iyileştirin, adelelerinizi gevşeten termal suyu ile daha çabuk tedavi olun. Kadınlarda görülen adet ağrıları ve fonksiyonel kısırlıkları çözüme kavuşturun. Tansiyon düşürücü etkisi olan kaplıca suyumuzla dolaşım sistmei hastalıklarının hayatınıza dolanmasına izin vermeyiniz.

Çok çalışmaktan kaynaklanan bel ağrısı, baş ağrısı, sinirlilik, uykusuzluk gibi belirtilerle kendini gösteren fibromialji sendromunu unutun. doğal güzellikleri ve termal kaplıca ile sorunlarınızı çözüme kavuşturun. Termal suyumuz kireçlenme, romatizma, siyatik, lumbago, kadın hastalıkalrı ve bazı cilt hastalığına vb. birçok hastalığa iyi gelmektedir. Kaplıcaya gelmeden önce yine de bir doktorunuza danışınız. İçme suyu olarak da mide, bağırsak ve böbrek hastalıklarının tedavisinde de kullanılır. Sağlık Bakanlığı raporlarına göre ülkemizde kemik erimesine faydalı olan tek termal su bizim suyumuzdur. “

Urganlı Kaplıcaları

Eda Termal Otel
Cambazlı Köyü Ahmetli/Manisa
+90 236 772 8002

Sart Kaplıcaları

Sart Çamur Kaplıcaları olarakda bilinen kaplıcalarda konaklama ve termal su kullanımı için özel odalar mevcuttur.

Sart Kaplıcaları Suyu Neye İyi Gelir

Cilt/Deri Hastalıkları, Kırık ve Çıkık, Cinsel Rahatsızlıklar, Kireçlenme, Mide Ülseri, Egzama, Bel Fıtığı, Ortopedik Rahatsızlıklar, Böbrek Taşlarının Dökülmesi, Romatizmal Hastalıklar, Siyatik, Ruhen ve Bedenen Görülen Yorgunluklar, Kadın Hastalıkları, Nevralji, Nevrit, Limbo, Ameliyat Sonrası Rehabilitasyon, Lumbago, Kas ve Eklem Sistemindeki Rahatsızlıklar için tedaviyi destekleyici etki göstermektedir.

Sart Kaplıcaları Ulaşım

Bozdağ – Ödemiş yolu üzeri Çamur Hamamı Köyü Salihli / Manisa
Tel : +90 (236) 731 30 31