İstanbul’un temiz hava deposu Belgrad ormanı içerisinde yer alan Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı toplam 23 hektar alanı kaplayan ve açık hava organizasyonları için müsait olan bir bölgedir.

Bölgede çoğunlukla bulunan meşe ve gürgen ağacı gölgesi altında piknik ve yürüyüş yapmanın tadına varmalısınız. Ayrıca bisiklet sürme etkinliğide mümkündür. Günübirlik kullanım alanlarına sahip olan Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı içerisinde bulunan kır lokantası ve çocuk oyun parkı ile güzel bir yaz gününde hoş vakit geçirilebilir.

Lifepark adında bir aktivite ve yaşam merkezi yer alıyor. Bir çok organizasyon, açık hava konseri, toplantı ve etkinliğin yapıldığı işletmede yıl içinde bir çok düğün görmeniz mümkün. Ayrıca şehrin en büyük açık hava organizasyon alanını içinde barındırıyor.

Yürüyüş parkurları, özel bahçeleri ile eşsiz güzellikte olan tabiatı eşliğinde harika bir hafta sonu geçirmeniz mümkün.

Lifepark İnternet Sitesi İçin Tıklayın

Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

İşletme tarafından bölgeye nasıl gidileceği konusunda bir video çekilmiş.

Özel vasıta ile sahil yolundan Çayırbaşı sapağından dönülerek, Levent-Maslak yönünden Bahçeköy tabelalarını takip ederek alana ulaşılabilir. Ana giriş kapısı Bahçeköy-Çayırbaşı yolu üzerindedir. Toplu taşımayı kullanacak olanlar alana Varış için, Levent Büyükdere Caddesi üzerinden Bahçeköy yönüne giden “42 M” otobüslerine ya da Yenikapı-Hacıosman metro hattını kullanarak Hacıosman’a geldikten sonra “42 HM” otobüsleri ile alana ulaşabilirler.

Belgrad Ormanındaki Neşet Suyu Tabiat Parkı ve Park Orman Tabiat Parkı hakkında bilgi alabilirsiniz.