Antalya Kale içinde bulunan bu küçük ve mavi bayrağa sahip plaj sakinlik ve huzur arayan insanlar için tercih edilebilir seviyede. Mermerli plajı bir işletme tarafından Beach Clup tarzı bir plaj yapısına sahip. Kayalık zeminden oluşan plajda şezlonglar ve şemsiye bulunuyor.

Mermerli Plajı Hakkında Bilgi

Plajın özel bir işletmeye ait olması nedeniyle gayet temiz ve düzenli tutuluyor. Ayrıca servis ve hizmet kalitesi gayet yüksek seviyede. İçecek ve yiyecekleriniz tam istediğiniz zamanda ve soğuk sıcak olarak geliyor.

Tarihi kalenin yanında tarih ile yanyana harika bir vakit geçirmek, güneşlenmek, denize girmek için Antalya’da tercih edilebilecek en güzel plajlardan bir tanesi olan Mermerli Plajına girişi ücretli.

Denizi küçük bir körfez içerisinde bulunması dolayısıyla dalgasız ve tabiki mavi bayrağa sahip olmasını unutmadan tertertemiz olduğunu söylebiliriz.

Plajın küçük olması nedeniyle şenzlonglar biraz bibirine yakın olsada denizde yüzmek için herkese yetecek kadar yer var. Ayrıca arkadaş veya ailenizle gittiğinizde bu durum sizi kesinlikle rahatsız etmeyecektir.

Ayrıca plaj ve restoranın bulunduğu bölge ağaçlıklar içerisinde harika bir doğa görseline sahip.

Giriş Ücreti

Plaja giriş ücreti 2017 yılında 15 TL olarak belirlenmiştir.

Mermerli Plajı Çevresindeki İmkanlar

Plaja sahip olan işletmenin ayrıca falezlerin üst kısmında bir restoranı bulunuyor. Plaja istenen yiyecek ve içecekler bu restorandan getiriliyor.

Mermerli Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Antalya merkezi Muratpaşa ilçesi Tarihi Kaleiçi bölgesinde bulunan Mermerli Plajına ulaşmak için Kaleiçi bölgesinin şirin ve her zaman canlı olan dar sokaklarından geçerek Mermerli Banyo Sokak üzerinden restorana ve plaja ulaşabilirsiniz.

Mermerli Plajı Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Plaj tam olarak bir otel, butik, apart tarzı konaklama imkanlarının ortasında diyebiliriz. Plaja yürüme mesafesinde bir çok pansiyon, apart, butik otellerde konaklama imkanı bulabilirsiniz. Her bütçeye ve isteğe uygun konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Bölgeye en yakın otelleri gözatmak için tıklayın.

Mermerli Plajı Kamp Alanı

Bölgeye en yakın Yol Kenarı Camping işletmesinde Kamp yapmak mümkündür. Rezervasyon ve Bilgi için tıklayın.

Mermerli Plaj Haritası